خبرنگاران افزایش 30 درصدی جوجه ریزی در خوزستان

به گزارش مالکوم، اهواز - خبرنگاران - رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: میزان جوجه ریزی در اردیبهشت امسال نسبت به مدت مشابه پارسال 30 درصد افزایش یافت.

خبرنگاران افزایش 30 درصدی جوجه ریزی در خوزستان

به گزارش خبرنگاران خدا رحم امیری زاده روز دوشنبه در ستاد تنظیم بازار خوزستان در سرسرای استانداری بیان نمود: میزان جوجه ریزی در فروردین امسال نیز نسبت به مدت مشابه پارسال 37 درصد افزایش داشت اما به دلیل اینکه در ایام تعطیل عید نوروز جوجه ریزی انجام نگرفت تا یک هفته آینده اثرات آن را خواهیم دید.

وی گفت: به همین دلیل تقاضا داریم در این مدت با استفاده از سهمیه مرغ منجمد شرایط بازار متعادل نگه داشته شود تا شرایط به شرایط عادی برشود.

امیری زاده بیان نمود: هم اکنون روزانه 330 تن مرغ منجمد و گرم در بازار خوزستان توزیع می شود و این فرایند باعث تعادل در بازار مرغ استان شده است.

تلاش برای تعدیل قیمت جوجه در خوزستان

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان بیان نمود: تعدادی از تولید کنندگان جوجه در خوزستان، به دلیل تمدید پروانه کسب، امکان تولید ندارند، که از وزارتخانه جهاد کشاورزی تقاضای تمدید پروانه این واحدهای تولیدی را داریم تا امکان تولید جوجه در استان داشته باشند.

وی با بیان اینکه این تعداد واحد تولیدی می توانند ماهیانه یکهزار و 600 عدد جوجه در خوزستان تولید کنند گفت:از استاندار خوزستان تقاضا دارم تا نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی برای راه اندازی این واحدهای تولیدی ارسال کنند.

امیری زاده ادامه داد: همچنین از وزارت جهاد کشاورزی تقاضا کردیم که فروش جوجه به صورت سامانه ای انجام شود تا دلالان و واسطه گران باعث اختلال در فروش جوجه نشوند.

سالانه حدود 6 میلیون قطعه جوجه ریزی در 750 مرغداری خوزستان انجام می شود.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت خوزستان نیز بیان نمود: یکی از دلایل افزایش قیمت سیمان در خوزستان کاهش توزیع سیمان از سوی کارخانجات سیمان در استان است.

بهرام جباری اضافه کرد: کارخانجات سیمان عامل توزیع سیمان را انتخاب می کنند و لازم است کارخانه در صورت تخلف از سوی عامل، سهمیه وی را قطع کند.

وی گفت: در بخش سیمان پفراینده های تخلف زیادی در خوزستان تشکیل شده اما هنوز بازدارنده نیست.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1595

به "خبرنگاران افزایش 30 درصدی جوجه ریزی در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش 30 درصدی جوجه ریزی در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید