دانش آموزان با گیاهان دارویی مناطق خود آشنا می شوند

به گزارش مالکوم به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نسرین زیلوئی مسئول حوزه باشگاه دانش آموزی گیاهان دارویی و طب ایرانی و کارشناس ارشد جامعه گیاه درمانی ایران درباره برگزاری این مسابقه گفت: دانش آموزان همیشه در جشنواره دانش آموزی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب ایرانی حضوری پررنگ و فعال داشتند.

دانش آموزان با گیاهان دارویی مناطق خود آشنا می شوند

وی گفت: آنالیز تعداد و سطح علمی آثار ارسالی دانش آموزان به این جشنواره در سال های گذشته و مشاهده اشتیاق بالای دانش آموزان شرکت نماینده به پژوهش در حوزه گیاهان دارویی ضرورت ایجاد یک پایگاه برای راهنمایی و حمایت پژوهش های دانش آموزی در حوزه گیاهان دارویی را نشان داد.

زیلوئی عنوان کرد: یکی از فعالیت های ترویجی- آموزشی این باشگاه برگزاری مسابقه داستان کوتاه است که با دو محور معرفی یک گیاه دارویی در محل زادگاه دانش آموز یا والدین او و معرفی کاربرد یک گیاه دارویی در محل زادگاه دانش آموز یا والدین برگزار می گردد. در فصل بهار با وجود تعطیلات نوروزی، دانش آموزان فرصت بیشتری دارند تا همراه والدین خود از زیبایی های طبیعت در زادگاه والدین یا خودشان بهره مند شوند.

وی ادامه داد: باشگاه دانش آموزی گیاهان دارویی نیز این فرصت را غنیمت شمرده و با هدف آشنایی دانش آموزان با گیاهان بومی مناطق مختلف و کاربردهای آنها در مناطق مختلف، اقدام به برگزاری مسابقه داستان کوتاه برای دانش آموزان در کلیه مقاطع تحصیلی نموده است.

وی درباره شرایط حضور در این مسابقه گفت: شرکت در این مسابقه بسیار ساده است. والدین می توانند در بخشی از زمان تفریح در طبیعت، گیاهان دارویی بومی منطقه و خواص و کاربردهای آنها را به فرزندان خود معرفی نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 185

به "دانش آموزان با گیاهان دارویی مناطق خود آشنا می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش آموزان با گیاهان دارویی مناطق خود آشنا می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید