درآمد شستا از بورس برای افزایش خدمات سازمان تأمین اجتماعی هزینه می گردد

به گزارش مالکوم، شریعتمداری گفت: بورسی شدن شستا این امکان را فراهم کرد تا با روش های متنوعی که یکی از آن ها عرضه اولیه سهام در بدو ورود به شستا بود به تأمین اقتصادی نیازها اقدام کنیم .

درآمد شستا از بورس برای افزایش خدمات سازمان تأمین اجتماعی هزینه می گردد

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری مالکوم به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از مهم ترین خواص بورسی شدن شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) این است که منابع حاصل از فروش خود را نمی تواند به اختیار و یا اینکه هرطور خواست هزینه امور جاری کند . به عبارت دیگر بورسی شدن شستا این امکان را فراهم کرد تا با روش های متنوعی که یکی از آن ها عرضه اولیه سهام در بدو ورود به شستا بود به تامین اقتصادی احتیاجها اقدام کنیم . این تامین اقتصادی در عرصه هایی است که در مورد نحوه استفاده از 7 هزار میلیارد تومان را به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ نموده ایم .

وی توضیح داد: ما قبلا برای ارائه خدمات به مردم شریف عضو سازمان تامین اجتماعی نهادسازی نموده ایم. مثلا بانک رفاه کارگران را تاسیس نموده ایم. امروز کمبود سرمایه یکی از مواردی است که این بانک برای ارائه خدمات بیشتر به مردم با آن روبرو است. هرچه سرمایه بانک رفاه افزایش یابد طبیعتا امکان ارائه خدمات نیز بیشتر خواهد شد .

وی گفت : سال جاری توانسته ایم وام قرض الحسنه بازنشستگان کارگر سازمان تامین اجتماعی را ده برابر ارتقا دهیم. این امر بدلیل اقدام محدودی بود که ما در افزایش سرمایه بانک رفاه کردیم.

وی اضافه نمود: اما این بار با افزایش سرمایه بیشتر امکان ارایه خدمات متنوع تری چه به ذی نفعان و چه به سازمان تامین اجتماعی برای تامین اقتصادی کلیه طرح ها و پروژه ها در بانک رفاه فراهم می کنیم.

شریعتمداری اضافه نمود: همچنین یکی دیگر از اقداماتی که می توانیم انجام دهیم این است که در مجموعه سازمان تامین اجتماعی خدمات پزشکی را باکیفیت بالاتری عرضه کنیم و تجهیزات مورد احتیاج در مراکز درمانی سازمان را به صورت عادلانه تری تهیه و توزیع کنیم. با تکمیل این قبیل تجهیزات امکان ارائه خدمات بیشتر را به مردم شریفی که از این خدمات بهره مند هستند را بیشتر فراهم کنیم .

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز سازمان تامین اجتماعی با تعداد زیادی از طرح های عمرانی نیمه کاره بدلیل کمبود منابع روبرو است که امکان اتمام این پروژه ها را پیدا ننموده است . طبیعتا یکی از اولویت هایی که ابلاغ کردیم استفاده از این منابع بود .

وی اضافه نمود : با تکمیل طرحهای نیمه تمام در کشور خصوصا در مناطق کمتر برخوردار و با تأسیس مراکز سازمان تامین اجتماعی در آن ها ارائه خدمات عادلانه تر در کشور به کارگران کشور تقسیم خواهد شد. لذا یکی از ابلاغیه ها تکمیل طرح های نیمه تمام در مجموعه است. همچنین حفاظت و صیانت از صندلی و ارزش دفترچه های درمانی تامین اجتماعی یکی دیگر از اهداف استفاده از منابع جدید اخذ شده است .

4141

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 914

به "درآمد شستا از بورس برای افزایش خدمات سازمان تأمین اجتماعی هزینه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درآمد شستا از بورس برای افزایش خدمات سازمان تأمین اجتماعی هزینه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید