رشد 15 درصدی فراوری عسل در زنجان

به گزارش مالکوم، حسین جعفری شامگاه دوشنبه در جلسه کارگروه کشاورزی، به فراوری عسل در استان زنجان اشاره نمود و اضافه کرد: بیش از هزار و 77 تن عسل طی هشت ماه سالجاری در استان فراوریشده، خوشبختانه فراوری عسل در استان بیش از 15 درصد رشد دارد.

رشد 15 درصدی فراوری عسل در زنجان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: استان زنجان با دو نوع شرایط آب و هوایی یکی از مناطق مستعد پرورش زنبور عسل در کشور است.

جعفری تأکید کرد: سال جاری طبق سرشماری انجام گرفته استان زنجان دارای 2 هزار و 252 زنبورستان است که یک هزار و 733 نفر در این زنبورستان ها مشغول به کار هستند و شغل اصلی 870 نفر از بهره برداران استان زنجان زنبورداری است.

وی گفت: سال جاری بر اساس سرشماری 111 هزار و 691 کندوی زنبورعسل در استان زنجان به ثبت رسیده که از این تعداد 270 کندو بومی و مابقی مدرن بوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان ابراز کرد: شهرستان زنجان با 393 تن بیشترین و شهرستان ایجرود با 31 تن کمترین مقدار فراوری عسل در استان را دارند.

جعفری توضیح داد: عمده نژادهای زنبورعسلی که در استان زنجان پرورش داده می گردد نژاد مدا و نژادهای بومی است و طی سال های اخیر نژادهای اصلاح شده از جمله کارنیولا و کارنیکا نیز توسط زنبورداران مورد استفاده قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: بخش زنبور عسل وابسته به محیط، شرایط جوی مساعد و مناسب است و زمانی که این شرایط نامساعد باشد فراوری عسل کاهش می یابد و در این میان تنوع اقلیم و وجود گونه های گیاهی متنوع در استان زنجان موجب شده زنجان منطقه ای مناسب و مستعد برای پرورش زنبورعسل باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 119

به "رشد 15 درصدی فراوری عسل در زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 15 درصدی فراوری عسل در زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید