برطرف مشکل چک برگشتی واحدهای تولیدی با ابلاغ آیین نامه جدید

به گزارش مالکوم، رئیس کل بانک مرکزی گفت: آیین نامه قانون چک که در روزهای آینده ابلاغ می گردد، به منظور حمایت از بنگاه ها با پرسنل 100 نفر و بالاتر است و امیدواریم با این آئین نامه مشکل بعضی واحدهای تولیدی در زمینه چک برگشتی برطرف گردد.

برطرف مشکل چک برگشتی واحدهای تولیدی با ابلاغ آیین نامه جدید

به گزارش روابط عموی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان در جمع مدیران واحدهای فراوریی و صنعتی گفت: برای مدیریت نقدینگی و راهنمایی آن به فراوری، باید وزارتخانه های مربوطه خصوصا صمت با شناسایی واحدهای فراوریی فعال و مولد همکاری لازم را با بانک مرکزی و شبکه بانکی برای تأمین نقدینگی آن ها داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه به دلیل تحریم ها شرایط کشور ویژه است، اضافه نمود: کوشش بانک مرکزی حل مسائل واحدهای فراوریی به وسیله نقدینگی موجود در جامعه است، ضمن آنکه این بانک درصدد است که منابع بانکی هر استان تاحد ممکن در همان استان هزینه گردد.

رئیس کل بانک مرکزی در مورد اقدامات بانک مرکزی در جهت حمایت از فراوری به تصویب آیین نامه قانون جدید چک در دولت اشاره نمود و گفت: آیین نامه قانون چک که در روزهای آینده ابلاغ می گردد، به منظور حمایت از بنگاه های با پرسنل 100 نفر و بالاتر است و امیدواریم با این آئین نامه مشکل بعضی واحدهای فراوریی در زمینه چک برگشتی با واگذاری اختیار تصمیم به شورای تأمین استانها، برطرف گردد.

همتی همچنین به سایر اقدامات حمایتی این بانک از واحدهای فراوریی پرداخت و اضافه نمود: علاوه بر قانون چک، تمدید ضمانت نامه های بانکی و تامین نقدینگی بنگاه های مالی از دیگر اقدامات حمایتی بانک مرکزی از فراوریکنندگان و فعالان مالی است.

وی افزود: حل مسائل خودروسازان استان که موجب اشتغال تعداد زیادی از جوانان استان شده است، بسیار برای بانک مرکزی حائز اهمیت است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 334

به "برطرف مشکل چک برگشتی واحدهای تولیدی با ابلاغ آیین نامه جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف مشکل چک برگشتی واحدهای تولیدی با ابلاغ آیین نامه جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید