رمان های عاشقانه ای که هرکس از خواندنش لذت میبرد

به گزارش مالکوم، کتاب ها، می توانند دستان ما را بگیرند و جذاب ترین تصاویر عاشقانه دنیا را نشانمان دهند.

رمان های عاشقانه ای که هرکس از خواندنش لذت میبرد

به گزارش خبرنگاران به نقل خبرآنلاین ، می گویند در سخت ترین شرایط این عشق است که می تواند انگیزه ای برای بهتر ادامه دادن باشد و عشق شاید در میان این همه خبرهایی که از گوشه و کنار جهان می رسد، به حاشیه رانده شده باشد؛ اما می توان آن را دوباره زنده کرد؛ آن هم با خواندن رمان هایی که می توانند یادآور این احساس خوب باشند و به خواننده هایشان نوید روزهای خوب و لحظه های شیرین را بدهند.

در این مقاله به همین بهانه سه رمان جذاب از معروف ترین های رمان عاشقانه ایرانی و خارجی با مضامینی متفاوت به شما معرفی می کنیم که می توانند دست خیال تان را بگیرند و شما را به سرزمین هایی پر از عاشقانه های زیبا ببرند.

بیشتر بخوانید : پیامک عاشقانه

غرور و تعصب

جین آستین متخصص خلق داستان های عاشقانه ای است که در طول تاریخ ماندگار می شوند و شخصیت پردازی شان بسیار نزدیک است به آن شخصیت هایی که آدم ها آرزو دارند در جهانی واقعی از نزدیک ببینند و با آن ها در رابطه باشند؛ شخصیت هایی بعد از گذشت سال ها همچنان تازگی دارند و آشنا به نظر می رسند.

یکی از بهترین آثار این نویسنده که بارها از روی آن اقتباس های سینمایی مختلفی گرفته شده، غرور و تعصب نام دارد که در خلق یک رمان عاشقانه بسیار جذاب، عالی عمل نموده است. غرور و تعصب ماجرای دختری به نام الیزابت بنت است که به همراه پدر، مادر و خواهرهایش در یک عمارت ساده زندگی می نمایند. بزرگترین هدف مادر الیزابت این است که او و خواهرهایش را شوهر بدهد و در این راه از هیچ کوششی مضایقه نمی نماید؛ حتی اگر این کوشش از آداب نزاکت به دور باشد. شرایط سه خواهر کوچکتر الیزابت هم به مادرشان بی شباهت نیست و جز خواهر بزرگتر، جین و الیزابت بقیه اعضای خانواده چندان مبادی آداب نیستند. تا اینکه خبر می رسد جوانی به نام چارلز بینگلی قرار است برای اقامت موقت به دهکده آن ها و عمارت مجللش بیاید. چارلز تنها نیست و به همراه خواهر و دوست صمیمی اش آقای دارسی به دهکده الیزابت می آید و از همین جا داستان عاشقانه پر تلاطمی بین خانواده اشرافی و مبادی آداب بینگلی و دارسی و خانواده متوسط الیزابت و جین اتفاق می افتد. داستانی که هنوز که هنوز است بسیار جذاب و خواندنی است.

بنابراین اگر این روزها به دنبال یک رمان عاشقانه کلاسیک می گشت و از فضای کتاب های جین آستین لذت می برید، شاید بد نباشد نسخه فیزیکی غرور و تعصب را تهیه کنید یا با دانلود نسخه الکترونیک آن خودتان را به یک مهمانی عاشقانه سراسر شور و هیجان دعوت کنید.

سال بلوا

نوشافرین یک دختر هفده ساله است در سال های جنگ جهانی دوم که دل در گرو عشق جوانی کوزه گر می بندد؛ جوانی به نام حسینا که زیبا رو است و نوشا یک دل نه صد دل عاشق او می گردد و کارگاه او را بهشت روی زمین می یابد. نوشا اما دختر سرهنگ نیلوفری است و بعید است بتواند بدون تایید خانواده اش با پسری ازدواج کند که مال و منال خاصی ندارد؛ اما هنرمند است و تحصیلات آکادمیک ندارد؛ اما خمسه نظامی گنجوی را خوانده و عاشقی را بلد است. این می گردد که سر و کله خواستگار دیگری هم پیدا می گردد؛ مردی میان سال به نام دکتر معصوم که هم تحصیلات دارد، هم ثروتمند است و هم نوشا را می خواهد. این وسط نوشا می ماند و امید به حسینا و ازدواج با او و غفلت از خوابی که سرنوشت برای او و خانواده اش دیده است و شرایط اجتماعی دوران رضا شاه که در نوع خود بسیار خواندنی است.

آنچه خواندید، خلاصه ای است از شاهکار عباس معروفی، سال بلوا که از دو زاویه دید روایت شده است؛ یکی از دید نوشا و اول شخص و دیگری از زاویه دید سوم شخص که نویسنده پشت آن قرار گرفته است. این اثر با این روش به طرز عجیبی با ظرافت و زیبایی روایت شده است و به دلیل پرش های زمانی زیبا و استفاده از آرایه های ادبی جذاب تبدیل به اثری شده است که بعد از آغاز کردن آن بعید است بتوان آن را به راحتی زمین گذاشت.

سال بلوا در کنار کتاب سمفونی مردگان یکی از مشهورترین شاهکارهای ادبیات فارسی است که بهتر است خواندن آن را از دست ندهید؛

من پیش از تو

اگر به دنبال رمانی عاشقانه هستید که در بستر جهانی مدرن امروز رخ داده باشد و بتوانید از نظر زمانی با آن ارتباط بهتری برقرار کنید، خوب است سراغ آثار جوجو مویز بروید، به ویژه رمان بسیار عاشقانه من پیش از تو که به زیبایی تمام روایت شده و از روی آن فیلمی سینمایی با بازی امیلیا کلارک و سم کلفلین ساخته شده است و با استقبال بسیار خوبی رو به رو شده است.

من پیش از تو با داستان لوییزا کلارک یا لو آغاز می گردد. لوییزا در یک خانواده شلوغ زندگی می نماید که موقعیت اقتصادی خوبی ندارند؛ به ویژه که پدرش شغلش را از دست داده است. لوییزا یک نامزد ورزشکار دارد که تمام دغدغه اش شرکت در مسابقات و آمادگی حداکثری برای آن است و دغدغه لوییزا هم این است که با کار کردن در کافه ای که در آن مشغول است، بتواند درآمدی به دست آورد؛ تا اینکه ناگهان لوییزا کارش را از دست می دهد و همه چیز عوض می گردد. لوییزا مجبور است برای پیدا کردن کار جستجو کند؛ اما موقعیت کاری مناسبی برایش وجود ندارد، جز یک پیشنهاد پرستاری از جانب خانواده ای بسیار معروف و ثروتمند به نام ترینر. لوییزا برای مصاحبه به املاک ترینرها می رود و متوجه می گردد کسی که باید از او نگهداری کند، پسر جوان خانواده ترینر، ویلیام است که مدتی قبل بر اثر یک تصادف از گردن به پایین فلج شده و فرایند زندگی اش برای همواره تغییر نموده است. آغاز به کار در این خانه و مواجهه با ویلیام هم زندگی ویلیام و هم زندگی لوییزا را برای همواره تغییر می دهد و داستانی عاشقانه برایتان خلق می نماید که شاید گاهی اشک در چشمان تان جمع کند؛ اما سرشار از حس خوب عاشقی است و به خواندنش می ارزد. پیشنهاد می کنیم به هیچ وجه مطالعه این رمان از جوجو مویز را از دست ندهید و با جهانی زیبای لوییزا و ویلیام همراه شوید. همچنین با مشاهده نقد و آنالیز فیلم سینمایی آن در سایت imdb می توانید تصمیم به تماشای فیلم آن نیز بگیرید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1227

به "رمان های عاشقانه ای که هرکس از خواندنش لذت میبرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمان های عاشقانه ای که هرکس از خواندنش لذت میبرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید