ادبیات

اعتراض سعید بیابانکی به حکم تخلیه منزل شاعر انقلاب، منازل مسکونی شاعران باید به مرکز فرهنگی تبدیل گردد

به گزارش خبرنگاران منزل استاد حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب، با قدمتی بیش از 120 سال قرار بود به عنوان موزه شعر انقلاب معرفی گردد؛ اما این بنای قدیمی در سبزوار نه تنها تبدیل به موزه نشد بلکه چند روز پیش بخشی از آن توسط شهرداری سبزوار تخریب شد.

18 اردیبهشت 1399

کرونا بگیر، زن نگیر!

خبرنگاران/بوشهر می گویند وقتی درد و ناراحتی به انتهای خود برسد وصل می گردد به بی دردی. شاید برای همین هم شاعر گفته که خنده تلخ من از گریه غم انگیزتر است، کارم از گریه گذشته به آن می خندم... حالا حکایت ما ایرانی هاست با ویروس جدید کرونا!

30 فروردین 1399

یک کتابخانه جذاب و تماشایی؛درخت 110 ساله کتابخانه شد! ، تصاویر

حتی در جهانی که امروزه با لمس یک دکمه به دنیایی از اطلاعات متصل می شویم هنوز هم چیزی جادویی در کتابها وجود دارد که آنها را از دنیای دیجیتال متمایز می نماید.

13 اسفند 1398

مینی شعر؛ چه محال خنده داری!

خبرنگاران: شعر، نشانه یک زندگی عالی و بشری است. انسان با خیال زندگی می نماید و بهترین چیزی که خیال را تحت تاثیر قرار می دهد شعر است، شعر، حقیقتی است که اگر نمی گردد سراینده آن بود، دست کم می توان خواننده آن شد و از روزمرگی رهید.

18 بهمن 1398

گزارشگر های فوتبال ایران و نقاط قوت و ضعفشان

روزنامه هفت صبح - احمد رنجبر: صورت مسئله روشن است: دست تلویزیون از گزارشگران تراز اول و محبوب خالی است و نسل تازه نتوانسته اند جای خود را باز کنند. فارغ از نقد های تکراری در پرونده امروز درباره امتیازها، نقاط ضعف و موقعیت کنونی شان نوشته ایم.

8 آبان 1398

سهولت تردد شهروندان در پرخطرترین تقاطع شهری مشهد

مرجان فرهمند - خراسان رضوی-خبرنگار: وظیفه شهرداری مشهد به عنوان عامل اجرایی به کار دریافت تمامی توان در تکمیل پروژه های نیمه تمام مورد مطالبه مردم و احداث پروژهای جدید برای رفاه هرچه بیشتر شهروندان است.

3 مهر 1398

اثر الکساندر کالدر از زبان قصه گویان در موزه دنیا نمای نیاوران معرفی گردید

هم زمان با پنجمین روز از هفته ملی کودک، اثر الکساند کالدر از گنجینه موزه دنیا نمای مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران از زبان قصه گویان معرفی گردید.

26 شهریور 1398

پنج کتاب کودکی که همه بزرگسالان باید بخوانند

کتاب های کودک امید، ترس، شکست، و عشق را کشف می نمایند و تخیل خواننده را پرورش می دهند. مهم نیست در چه سنی باشید؛ خواندن کتاب کودک فقط مخصوص بچه ها نیست و بزرگسالان نیز باید این لذت را تجربه نمایند. در این مطلب کاترین راندلف، نویسنده محبوب حوزه بچه ها پنج...

10 شهریور 1398

دهان فرخی یزدی را اینجا دوختند...

دارالحکومه یزد یکی از بناهای شاخص و شاید کمتر شناخته شده شهر جهانی یزد است که سیر تاریخی چندین حکومت را در به چشم دیده است اما در این میان شاید کمتر کسی بداند که حادثه تلخ دوختن دهان فرخی یزدی شاعر و روزنامه نگار آزادی خواه دوران مشروطه نیز در حیاط همین...

13 تیر 1398

ادامه فیلمبرداری زنی با ارابه چوبی در قائم شهر

به گزارش خبرنگاران، فیلمبرداری فیلم سینمایی زنی با ارابه چوبی به کارگردانی خداداد جلالی این روزها در قائم شهر پیگری می گردد.

3 خرداد 1398