ادبیات

مجموعه شعر لُری تَشبریق به بازار آمد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در ایلام، نشر زانامجموعه شعر تَشبریق سروده ی: جعفر فیلی شاعر دره شهری، را در 76 صفحه و به قیمت 20 هزار تومان منتشر کرده است.

2 مهر 1400

21 متن تبریک عروسی برادر بسیار دلنشین و زیبا

تبریک عروسی بردار و زن داداش یکی از ایده های بسیار خوب برای نشان دادن شادی شما از دیدن عشق میان آنهاست. چه خوب است که در این روز که برای آنها بسیار خاص است به یادشان باشید و با ارسال یک اس ام اس یا پیام، عروسی شان را تبریک بگویید. در این مطلب ما بهترین و زیباترین...

1 مرداد 1400

زنجان به اسم شهر خلاق صنایع دستی انتخاب شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: استان زنجان در شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر و حوزه صنایع دستی انتخاب و معرفی گردید.

30 تیر 1400

6 کتاب خودشناسی که برای کسب مهارت های زندگی باید بخوانید

کتاب های خودشناشی در یادگیری مهارت های جدید زندگی مانند جرات، توانایی حل مسائل و حتی مرتب بودن به ما یاری می نمایند. همه ما گاهی آرزو نموده ایم که کاش می توانستیم صبورتر، قوی تر و شادتر باشیم یا کمتر خودمان را نگران نظر و قضاوت دیگران کنیم. تمام این موارد...

13 تیر 1400

صالحی اقدام تروریستی اخیر کابل را محکوم کرد

رئیس سازمان انرژی اتمی ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی اخیر کابل و تسلیت به دولت و ملت افغانستان و خانواده های قربانیان این اقدام ضد بشری، مبارزه با جریان های افراطی و تفکرات تکفیری را وظیفه همگانی خواند.

9 خرداد 1400

نقاشی تازه بنکسی مخدوش شد

جدیدترین اثر بنکسی که بر روی دیوار یک زندان متروکه خلق شده است با استفاده از رنگ قرمز مخدوش شد.

4 اردیبهشت 1400

اردوگاه مرگ راونسبروک؛ زنان شکنجه گران نازی

راونسبروک عظیم ترین اردوگاه نازی ها برای زنان بود. بیش از 120،000 زن از سراسر اروپا در آنجا زندانی بودند. بیشتر آن ها جنگجویان مقاومت یا مخالفان سیاسی بودند. بقیه هم کسانی بودند که برای جامعه نازی ها نامناسب تشخیص داده می شدند.

18 فروردین 1400

کتاب دموکراسی روی کرسی می توانست به مسائل درون داستان سیاسی ورود کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، آیین رونمایی از کتاب دموکراسی روی کرسی تالیف محمد حنیف با حضور محمدحسن شاهنگی و نویسنده کتاب، عصر روز دوشنبه 4 اسفندماه 99 در محل سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ...

8 فروردین 1400

آشنایی با آلات موسیقی ارکستر

آلات موسیقی ارکستر به سازهایی گفته می شود که در ارکستر (مجموعه ای از نوازندگان و ساز هایی که باهم به اجرای قطعات موسیقی می پردازند) مورد استفاده قرار می گیرند. هر ارکستر بر اساس تعداد و تنوع ساز های به کار گرفته شده نام گذاری می شود.

18 اسفند 1399

یک قرن با سمیعی

سال جاری سال مهمی است. از مهم ترین دلایل مهم بودن سال 99 آن است که قرنی که در آن هستیم، با آن به سرانجام خواهد رسید. اما انسان هایی هستند که با تمام شدن یک قرن از عمرشان نیز تمام نمی شوند و احمد سمیعی گیلانی از اینهاست. سمیعی گیلانی تتمه نسلی است که ما جوان...

10 اسفند 1399

زیباترین مجموعه تبریک تولد خودم (متن تولد خودم)

مجموعه ای از زیباترین متون ادبی درباره تبریک تولد و همچنین اشعار کوتاه شاعران جوان با موضوع متن تولد خودم را در اینجا خواهید خواند.

15 بهمن 1399

خبرنگاران نماینده مجلس: طرح آبرسانی مشگین شهر از سد احمدبیگلو تسریع شود

اردبیل - خبرنگاران - نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: بخشی از عملیات اجرایی طرح آبرسانی مشگین شهر از سد احمدبیگلو اجرا شده که تسریع آن ضروری است.

2 دی 1399

رمان های عاشقانه ای که هرکس از خواندنش لذت میبرد

کتاب ها، می توانند دستان ما را بگیرند و جذاب ترین تصاویر عاشقانه دنیا را نشانمان دهند.

19 آذر 1399

برندگان جایزه فمینا 2020 معرفی شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از لیورابدو- هیئت داوران جایزه ادبی فمینا به ریاست آن ماری گارات-دوشنبه (2 نوامبر) تلفنی اسامی برندگان این جایزه معرفی کردند.

12 آذر 1399

بازخوانی حسین وارث آدم در خانه موزه دکتر شریعتی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه 6 و به مناسبت اربعین حسینی، سخنرانی معروف دکتر علی شریعتی در مسجد نارمک تهران با عنوان حسین وارث آدم که در اسفند ماه هزار و سیصد و پنجاه ایراد و در یک جزوه منتشر شد، از سوی خانه موزه شریعتی...

29 مهر 1399

در محفل های کتابخوانی اجازه دهیم بچه ها بحث را به نتیجه برسانند

سارا جمیل در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در خوزستان، ضمن تاکید بر لزوم ایجاد فضایی شاد و جذاب برای کتابخوانی بچه ها و نوجوانان بیان می نماید: بچه ها و نوجوانان از حضور در فضاهای شاد و پرانرژی لذت می برند بر همین اساس یک تسهیل گر باید کوشش کند با تنوع...

22 شهریور 1399

رونمایی از نویسنده محبوب کیم جونگ-اون ، هری پاتر در کره شمالی آزاد شد

23 سال پس از انتشار نخستین جلد در غرب، سانسورچی های سختگیر کره شمالی سرانجام به انتشار مجموعه کتاب های هری پاتر چراغ سبز نشان دادند.

13 شهریور 1399

توصیه رهبری این است که همه مخاطب تولیدات یک نهاد انقلابی هستند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: مخاطب کارهای حوزه هنری همه جامعه هستند. توصیه رهبری این است که همه مخاطب تولیدات یک نهاد انقلابی هستند.

4 شهریور 1399

وزارت ورزش پاسخ دادکان را داد، مگرشما مبرا از اشکال و ایراد هستید؟

به گزارش خبرنگاران، پس از انتشار متن پاسخ فیفا به فدراسیون فوتبال ایران در خصوص اصلاح پیش نویس اساسنامه این فدراسیون که توسط خبرنگاران صورت گرفت، محمد دادکان رئیس پیشین فدراسیون نیز در مصاحبه ای تند به انتقاد از دخالت وزارت ورزش در اصلاح اساسنامه پرداخت....

23 مرداد 1399

بزرگداشت روز ملی خیام در فضای مجازی برگزار می شود

معاون استاندار خراسان رضوی و رئیس ستاد بزرگداشت روز ملی حکیم خیام نیشابوری گفت: بزرگداشت روز ملی حکیم عمر خیام نیشابوری از 28 تا 30 اردیبهشت 99 توسط فرهنگ دوستان، هنرمندان، اندیشمندان و خیام شناسان در فضای مجازی برگزار می شود.

20 تیر 1399
تعداد: (34)