نقاشی تازه بنکسی مخدوش شد

به گزارش مالکوم، جدیدترین اثر بنکسی که بر روی دیوار یک زندان متروکه خلق شده است با استفاده از رنگ قرمز مخدوش شد.

نقاشی تازه بنکسی مخدوش شد

به گزارش ایسنا، نقاشی دیواری که چندی پیش توسط بنکسی نقاش مشهور گرافیتی کار بر روی دیوار زندانی متروکه خلق شده بود و یک زندانی را حین فرار نشان می داد با عبارت قرمز رنگ مخدوش شد.

این نقاشی دیواری جدید اخیرا بر روی دیوار زندانی دیده شد که اسکار وایلد شاعر مشهور ایرلندی زمانی در آن زندانی بود.

این نقاشی در طول شب در 28 فوریه خلق شد و بنکسی نهایتا در چهار مارس با منتشر کردن یک ویدئو در صفحه اینستاگرام شخصی اش اصالت این اثر را تایید کرد.

در تصاویر جدید منتشرشده از این نقاشی، عبارت تیم روبو که با رنگ قرمز نوشته شده است دیده می گردد؛ همچنین دستگاه تایپ این نقاشی نیز با رنگ قرمز پوشانده شده است.

به نظر می رسد این کار اشاره ای به دیگر هنرمند گرافیتی کاری است که با نام کینگ روبو شناخته می گردد. این هنرمند در سال 2014 درگذشت.

کینگ روبو و بنکسی مدت طولانی با یکدیگر رقابت و به نحوی خصومت داشتند. به نظر می رسید رقابت این دو از سال 2009، زمانی که بنکسی بر روی یکی از آثار کینگ روبو نقاشی کرد آغاز شد.

بنکسی هنرمند گرافیتی کار مشهوری است که با نقاشی های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع هایی مانند گرمایش زمین، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تا به امروز بار ها نقاشی های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت های چشمگیر فروش رفته است.

اخیرا اعلام شد اثر هنری از بنکسی که یک پرستار را به عنوان ابرقهرمان مورد علاقه یک پسربچه به تصویر کشیده است به نفع سرویس سلامت همگانی به مزایده گذاشته می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1493

به "نقاشی تازه بنکسی مخدوش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقاشی تازه بنکسی مخدوش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید