رنگ بژ در طراحی دکوراسیون داخلی

به گزارش مالکوم، انتخاب صحیح رنگ نکته اساسی در طراحی دکوراسیون داخلی تلقی می گردد. رنگ بژ نمونه ای از تطبیق پذیرترین رنگ ها به شمار می آید. رنگ بژ طیفی از رنگ قهوه ای کم رنگ به همراه طیفی از کرمی می باشد. این رنگ به عنوان رنگی کلاسیک در طراحی داخلی به حساب می آید. رنگ بژ رنگی خنثی بوده و می توان از آن در اتاق نشیمن و سایر قسمت های خانه استفاده کرد. از سویی دیگر بعضی بر این باورند که این رنگ، نمونه ای از رنگ های کسالت آور می باشد. اما در مقابل طراحان داخلی بر این باورند که استفاده از این رنگ در طراحی داخلی تاثیرگذاری بسیار خوبی دارد. راز استفاده صحیح از این رنگ در پاسخ به این سوال ها نهفته است: در کدام قسمت از این رنگ استفاده کنیم؟کدام رنگ تلفیق مناسبی با آن ایجاد می نماید؟ در ادامه به شرح در خصوص آن ها خواهیم پرداخت.

رنگ بژ در طراحی دکوراسیون داخلی

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید.

چگونه از این رنگ در طراحی داخلی استفاده کنیم؟

رنگ بژ به عنوان رنگی که در طبیعت نیز می تون آن را یافت شناخته می گردد. برای مثال رنگ شن و ماسه ای نمادی از رنگ بژ می باشد. از آن جایی که رنگ بژ نمونه ای از رنگ های خنثی بوده و تطبیق پذیری خوبی با سایر رنگ ها دارد، می توان به راحتی آن را در کنار سایر رنگ ها مورد استفاده قرار داد. به همین خاطر از این رنگ در بیش تر مکان ها استفاده می گردد.

از آن جایی که اتاق نشیمن محلی برای هم نشینی افراد خانواده در نظر گرفته می گردد و وجود محیطی آرام بخش در آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است، استفاده از رنگ بژ گزینه مناسبی برای این قسمت از خانه می باشد. استفاده از این رنگ باعث بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق نیز می گردد. از این رو انتخاب مناسبی برای فضای کوچک می باشد.

استفاده از این رنگ در اتاق خواب نیز نتیجه بسیار خوبی در پی خواهد داشت. ترکیب متریال طبیعی مانند چوب و بافت های مختلف با این رنگ باعث ایجاد نمای زیبایی در اتاق خواب می گردد.

استفاده از این رنگ در آشپزخانه نیز انتخاب مناسبی می باشد. اگر تمایل دارید از این رنگ در طراحی آشپزخانه بهره ببرید، باید توجه داشته باشید که از جایگاه چوبی و کفپوش های تیره رنگ چوبی استفاده نمایید. استفاده از رنگ شن و ماسه ای برای رنگ آمیزی دیوارها در کنار رنگ بژ تلفیق مناسبی ایجاد می نماید.

چه رنگ هایی با رنگ بژ تطبیق پذیری دارند؟

رنگ بژ نمونه ای از رنگ های خنثی می باشد و از این رو به راحتی با رنگ های دیگر تلفیق می گردد. با این حال انتخاب هر رنگی برای ترکیب با ابن رنگ ممکن است نتیجه چندان خوبی در پی نداشته باشد. در ادامه به معرفی رنگ هایی که تطبیق پذیری بهتری با این رنگ دارند، می پردازیم.

  • طیف رنگی کرمی مانند رنگ شیری
  • رنگ زرد کم رنگ مانند رنگ کره ای
  • رنگ شکلاتی
  • رنگ قهوه ای

ترکیب رنگ های بژ و آبی کم رنگ درطراحی داخی

نمونه ای از ترکیب این دو رنگ در طبیعت را می توان در دریا و ساحل دید. رنگ آبی دریا و رنگ شن و ماسه ها نمونه ای زیبا از رنگ هایی که در طبیعت مشاهده می گردد، می باشد. استفاده از این دو رنگ در طراحی حمام نمای بسیار زیبایی ایجاد می نماید. استفاده از این دو رنگ ر کنار یکدیگر باعث بزرگ تر نشان دادن فضای حمام نیز می گردد. اگر تمایل به استفاده از این دو رنگ در اتاق خواب دارید بهتر است از طیف تیره تر این رنگ ها بهره ببرید. در طراحی اتاق خواب با استفاده از این دو رنگ می توانید برای رنگ آمیزی دیوارها از رنگ بژ و برای پرده ها و فرش از رنگ آبی استفاده نمایید.

ترکیب رنگ های خاکستری و بژ

استفاده از این دو رنگ به نوعی باعث القای سردی در فضای اتاق می گردد. استفاده از این دو رنگ در اتاق نشیمن و حتی فروشگاه های لباس بسیار مناسب می باشد. استفاده از دو رنگ خاکستری و بژ، باعث می گردد رنگ های پس زمینه به خوبی خود را نشان دهند. استفاده از وسایل فلزی و آینه در کنار این دو رنگ نمای بسیارزیبایی ایجاد خواهد نمود.

ترکیب رنگ ها بژ و قهوه ای

ترکیب این دو رنگ برای اتاق خواب بسیار مناسب می باشد. استفاده از رنگ بژ در کنار المان های چوبی باعث ایجاد فضایی دلنشین و دنج در اتاق خواب می گردد. از این دو رنگ می توان برای کابینت آشپزخانه نیز استفاده کرد.

ترگیب رنگ های بژ و سبز

رنگ سبز زیتونی در کنار رنگ بژ باعث ایجاد سرزندگی در فضای اتاق می گردد. برای مثال می توان برای رنگ آمیزی دیوارها از رنگ بژ و در کنار آن برای انتخاب المان هایی مانند پرده ها، فرش و کوسن ها از رنگ سبز استفاده نمایید. از این ترکیب می توانید در اتاق خواب، اتاق نشیمن و لابی استفاده نمایید.

ترکیب طیف رنگ صورتی و بژ

استفاده از این ترکیب برای اتاق کودک و اتاق دختران بسیار مناسب می باشد. ترکیب این دو رنگ باعث ایجاد فضایی گرم و آرام بخش می گردد.

ترکیب رنگ های روشن و بژ

استفاده از رنگ بژ همواره به روز بوده و هیچ گاه قدیمی نمی گردد. استفاده از رنگ هایی مانند رنگ طلایی و نقره ای در کنار این رنگ باعث ایجاد فضایی لوکس می گردد. به همین منظور می توانید از المان های تزئینی طلایی و نقره ای رنگ در کنار این رنگ استفاده نمایید. در کنار این رنگ ها بهتر است از المان های چوبی نیز بهره ببرید. استفاده از رنگ های روشن در کنار رنگ بژ باعث بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق می گردد.

نکات پایانی

رنگ بژ از جمله رنگ های زیبا در طراحی دکوراسیون داخلی برشمرده می گردد. رنگ بژ به عنوان رنگی زیبا برای پس زمینه به حساب می آید. استفاده از این رنگ هیچ گاه کسل آور نمی گردد و استفاده از آن در هر قسمتی باعث ایجاد فضایی لوکس می گردد. رنگ بژ از جمله رنگ هایی است که می توان در کنار آن از بافت های مختلف استفاده کرد.

منبع: ساختمانچی
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 642

به "رنگ بژ در طراحی دکوراسیون داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنگ بژ در طراحی دکوراسیون داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید