ساخت قاب گوشی ضدباکتری با فناوری چاپ 3بعدی

به گزارش مالکوم، محققان پیروز به ساخت ماده جدید ضد باکتریایی شدند که می تواند برای ساخت قاب گوشی های هوشمند استفاده گردد.

ساخت قاب گوشی ضدباکتری با فناوری چاپ 3بعدی

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ ارزان تهران از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از دیلی میل، محققان انگلیسی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی قطعاتی ساختند که می تواند باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک ها از قبیل استافیلوکوک اورئوس(طلایی) مقاوم به متی سیلین را نابود کند.

ماده به کار گرفته شده در این قطعات می تواند موارد استفاده متعددی داشته باشد. به عنوان مثال می توان در بیمارستان ها، دستگیره های در، اسباب بازی های بچه ها و محصولاتی دیگر از این ماده استفاده کرد.

به این ترتیب با استفاده از این ماده می توان از شیوع بیماری های جدی در خانه جلوگیری کرد و به نجات جان بیماران آسیب پذیر یاری کرد.

کاندیس مایوسکی(Candice Majewski) مهندس مکانیک دانشگاه شفیلد(Sheffield) اظهار کرد، مدیریت گسترش باکتری های مضر، عفونی و مقاوم یک هشدار و نگرانی در سطح جهانی است.

به همین دلیل فراوری و معرفی محافظ های ضد باکتری برای محصولات گوناگون می تواند یک روش اساسی برای فرآیند مبارزه با این باکتری ها باشد.

در این راستا محققان دانشگاه شفیلد تکنیکی توسعه دادند که چاپ سه بعدی را با یک ترکیب ضدباکتریایی مبتنی بر نقره ترکیب می نماید.

بیشتر محصولات چاپ سه بعدی که در حال حاضر ساخته می شوند، عملکرد اضافی ندارند ولی این ماده چاپ سه بعدی جدید فراتر از یک قطعه چاپ سه بعدی است.

نتایج کار تحقیقاتی آنها نشان داد که می توان مواد شیمیایی را با موفقیت در مواد چاپ سه بعدی به کار برد. بدون اینکه در فراوری یا قدرت آنها تاثیر منفی ایجاد گردد.

قطعات چاپ سه بعدی ساخته شده توسط این محققان هیچ اثر سمی روی سلول های انسان ندارد و آزمایشها روی سلول های انسانی که در آزمایشگاه انجام شد، نشان داد که این مواد هیچ اثری سمی ندارند.

محققان پروژه برنامه ریزی نموده اند که آزمایشات بیشتری را در زمینه طیف گسترده تری از محصولات انجام دهند.

این محققان قطعات چاپ سه بعدی ساخته شده را در محیط های گوناگونی آزمایش کردند تا دریابند بهترین عملکرد این ماده در کجاست. به عنوان مثال یکی از موارد آزمایشی این ماده در مایعی حاوی مواد مغذی بود که نشان داد که عملکرد این ماده در این محیط ضعیف می گردد.

نتایج این پژوهش در مجله Scientific Reports انتشار یافت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 670

به "ساخت قاب گوشی ضدباکتری با فناوری چاپ 3بعدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت قاب گوشی ضدباکتری با فناوری چاپ 3بعدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید