عمران خان: طرح خط لوله انتقال گاز از ایران را تکمیل می کنیم

به گزارش مالکوم، عمران خان نخست وزیر پاکستان از همکاری این کشور با جمهوری اسلامی ایران و اقدامات لازم برای اجرای طرح خط لوله انتقال گاز از ایران موسوم به آی پی اتخاذ خبر داد .

عمران خان: طرح خط لوله انتقال گاز از ایران را تکمیل می کنیم

به گزارش رسانه های پاکستانی، عمران خان دستور العمل های جدیدی را به مقامات این کشور از جمله وزارت امور خارجه برای پیشبرد خط لوله انتقال گاز از ایران به پاکستان موسوم به طرح آی پی صادر کرده است.

براساس این گزارش، عمران خان از مسئولان وزارت امور خارجه پاکستان خواسته تا ضمن خاتمه دادن به اختلاف نظر در این خصوص، روش موثری را برای رسیدن به توافق مشترک پیدا کنند.

منابع خبری پاکستان به نقل از اسناد منتشر شده توسط دولت اسلام آباد درخصوص دستور العمل جدید عمران خان درباره طرح خط لوله آی پی، افزودند: نخست وزیر پاکستان گفت که تحریم های بین المللی باعث شده تا پاکستان نتواند به مسئولیت خود در قبال طرح انتقال گاز از ایران عمل کند.

وی خطاب به مسئولان دولتی تاکید کرد که باید با همکاری با ایران شرایط پیشبرد طرح خط لوله آی پی را فراهم کنیم.

عمران خان همچنین خواستار آغاز فرآیند بازبینی در قیمت خرید گاز از ایران شد.

منابع پاکستانی افزودند که دولت این کشور تصمیم گرفته است تا درخصوص جوانب حقوقی خط لوله انتقال گاز از ایران، به آمریکا، اتحادیه اروپا و دیگر نهادهای حقوقی بین المللی نامه ارسال کند.

نخست وزیر پاکستان اول اردیبهشت امسال در سفری دو روزه در ایران حضور یافت.

عمران خان در نشست هیات های عالیرتبه ایران و پاکستان که حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نیز حضور داشت، گفت: پاکستان به دنبال یافتن مکانیسمی برای ارتقاء مناسبات اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف بویژه نفت و گاز است.

روحانی نیز در این نشست با تأکید بر ضرورت ارتقاء و تقویت سطح همکاری های تجاری و اقتصادی بین تهران و اسلام آباد، اظهار کرد: مرزهای دو کشور باید مرزهای تجارت، ثبات و توسعه باشد و تهران آمادگی دارد همکاری های خود را با پاکستان در زمینه های مختلف اقتصادی از جمله نفت و گاز، برق، پتروشیمی، گردشگری، علمی، دانشگاهی و بهداشت و درمان بیش از پیش گسترش دهد.

وی همچنین طی نشست مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر پاکستان گفت: ایران آماده است نیازهای نفتی پاکستان را تامین کرده و اقدامات لازم را در مورد تکمیل خط لوله گاز- که البته قبلا از سوی طرف ایرانی بخش ایرانی آن تا پشت مرزهای پاکستان انجام شده است را انجام دهد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 205

به "عمران خان: طرح خط لوله انتقال گاز از ایران را تکمیل می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمران خان: طرح خط لوله انتقال گاز از ایران را تکمیل می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید