عکاسی که از زیبایی های پنهان دانه ها و میوه های کوچک عکس برمی دارد

به گزارش مالکوم، دانه های میوه ها اصولا چیزهایی نیستند که روی آنها خیلی توجه کنیم. آنها را خیلی زود دور می اندازیم و اگر رشته تحصیلی یا زمینه کاری در خصوص گیاهان و باغبانی نباشد، بعید است نگاه دومی به آنها بیندازد.

عکاسی که از زیبایی های پنهان دانه ها و میوه های کوچک عکس برمی دارد

اما عکاسی به نام Levon Biss شما را وادار می نماید تا دوباره در خصوص این ساختار های کوچک اما حیاتی فکر کنید. مجموعه عکس های او به نام زیبایی پنهان دانه ها و میوه ها نگاهی نزدیک به برخی از نمونه های نگهداری شده در باغ گیاه شناسی سلطنتی ادینبورگ دارد.

این تصاویر زیبایی چشمگیر و غیرمنتظره دانه ها و میوه ها را به نمایش می گذارد.

ظاهر برخی از آنها بسیار زیباست. مثلا یکی شبیه مغز دو نیم شده است. آن دیگری نشان می دهد که چطور آناتومی دانه به پراکندگی آن با جریان باد یاری می نماید.

عکاسی از نمونه ها در هرباریوم در باغ گیاه شناسی سلطنتی ادینبورگ یک امتیاز برای بیس بود. قدمت برخی از این نمونه ها به بیش از 100 سال می رسد.

کتاب زیبایی پنهان دانه ها و میوه ها کوشش می نماید تا هم از نظر بصری لذت بخش و هم آموزشی باشد. عکاس می گوید که در نمایشگاه ها و کتاب ها، هر تصویر گرفته شده به وسیله او با متنی همراه است که اطلاعاتی در خصوص گونه یا نمونه، محل گرفته شدنش و عملکرد دانه می دهد.

منبع

منبع: یک پزشک
انتشار: 28 آذر 1400 بروزرسانی: 28 آذر 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1813

به "عکاسی که از زیبایی های پنهان دانه ها و میوه های کوچک عکس برمی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکاسی که از زیبایی های پنهان دانه ها و میوه های کوچک عکس برمی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید