کتاب

ایجاد مراکز راهنمایی شغلی در 43 دانشگاه کشور

مدیرکل ارتباط با صنعت وزارت علوم از ایجاد مراکز راهنمایی شغلی در 43 دانشگاه کشور اطلاع داد.

27 اردیبهشت 1399

با این میوه ریه های خود را تقویت کنید

خبر فارسی/ علیرضا یارقلی متخصص طب ایرانی با بیان اینکه صرفاً مصرف غذاهای گرم باعث بالا رفتن مقاومت بدن نمی گردد، گفت: به طور مثال مصرف عناب باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و ریه خواهد شد اما طبع این میوه سرد و خشک است به همین دلیل نمی توان قانون کلی را برای...

18 اردیبهشت 1399

اعتراض سعید بیابانکی به حکم تخلیه منزل شاعر انقلاب، منازل مسکونی شاعران باید به مرکز فرهنگی تبدیل گردد

به گزارش خبرنگاران منزل استاد حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب، با قدمتی بیش از 120 سال قرار بود به عنوان موزه شعر انقلاب معرفی گردد؛ اما این بنای قدیمی در سبزوار نه تنها تبدیل به موزه نشد بلکه چند روز پیش بخشی از آن توسط شهرداری سبزوار تخریب شد.

18 اردیبهشت 1399

خبرنگاران طعم تلخ تعطیلات با کرونا

سنندج - خبرنگاران - تعطیلات همیشه برای جامعه به ویژه دانش آموزان از جمله به یاد ماندنی ترین اتفاقات زندگی است اما سال جاری لشگر یک نفره ای به تنهایی در واپسین روزهای سال این خاطرات را به کام آنها تلخ کرد بگونه ای که تلخی آمدن این میهمان ناخوانده را همیشه...

26 فروردین 1399

از ما به ما نزدیک تر

چند سال قبل با پرسش هایی که در ذهنم شکل گرفته بود نزد یکی از علمای بزرگ دینی رفتم تا پاسخ سؤالاتم را جویا شوم. 5 پرسشی را که برایم پیش آمده بود همراه با توضیحات پیرامونی مطرح کردم و منتظر پاسخ ماندم.

23 فروردین 1399

گردشگری با نمایشگاه های این هفته، پیشنهاد ویژه؛نمایشگاه صنایع دستی در قزوین

در طول زمستان هر سال بازار برگزاری نمایشگاه ها و عرضه و معرفی خدمات و محصولات شرکت های داخلی و خارجی گرم است.

27 بهمن 1398

مکان های دیدنی و گردشگری میناب Minab

میناب یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران و مرکز شهرستان میناب است. میناب دومین شهر بزرگ هرمزگان و سرزمینی جلگه ای است که به علت داشتن منابع آب شرب به ویژه رودخانه میناب، یکی از قطب های کشاورزی هرمزگان است و از قدیم گلستان جنوب هم خوانده می شد.تاریخ...

10 بهمن 1398

انواع پله ساختمان

یکی از مهم ترین و کاربردی ترین اجزای ساختمان پله است. این عنصر کاربردی نه تنها به طور مداوم مورد استفاده قرار می گیرد بلکه حضور آن در خانه زیبایی بی نظیری به فضا می بخشد. خانه هایی که پله در آنها مشاهده می گردد در مقایسه با خانه هایی که فاقد پله هستند جلوه...

23 دی 1398

راهنمای خرید در بازارچه های کوالالامپور

خرید در بازارچه های شبانه و خیابانی، یک تفریح سرگرم کننده و متفاوت در سفرهای خارجی است. به خصوص در کوالالامپور که این بازارچه ها، هواداران فراوانی دارند.

4 آبان 1398

کتاب چین دادن زمان، فیلم شد

کتاب چین دادن زمان A Wrinkle in Time، شاید در ایران آنقدرها مشهور نباشد. اما این کتاب در فرنگستان بسیار مشهور است و حتی جزو فهرست صد کتابی که باید قبل از مرگ هم خواند، قرار گرفته است.

30 مهر 1398

هشدار و نگرانی مدیران پردیس های سینمایی ، تصمیم عاجل بگیرید

ادامه رکود و افت فاحش فروش سینمای ایران، باعث فرار سرمایه گذاران ساخت سینماها و توقف فعالیت پردیس های سینمایی ایران و تعطیلی آنان خواهد شد.

21 مهر 1398

طرح نذر فرهنگی کتاب در یاخچی آباد

طرح نذر فرهنگی کتاب برای دومین سال در کتابخانه سرای محله یاخچی آباد اجرا می گردد.

18 مهر 1398

یک رقیب دیگر برای ترامپ، آیا متیس نامزد انتخابات ریاست جمهوری می گردد؟

ایسنا نوشت: وزیر دفاع سابق دولت ترامپ می گوید قصد نامزدی برای ریاست جمهوری آمریکا را ندارد چون می داند در صورت ورود به رقابت ریاست جمهوری کنترل زندگی خود را از دست خواهد داد.

14 مهر 1398

اوون: از اینکه به حرف قلبم گوش نکردم و به نیوکاسل رفتم، پشیمانم

ستاره سابق فوتبال انگلیس می گوید از تصمیم خود برای پیوستن به راه راه پوشان سنت جیمز پارک پس از ترک رئال مادرید پشیمان شده است.

11 مهر 1398

عصرانه به وقت تاریخ

مرجان فرهمند - خراسان رضوی - خبرنگار: کتاب دوران نامه داورزن جدیدترین اثر پژوهشی انجمن پارسه، دوستداران میراث فرهنگی ویژه تاریخ شهرستان داورزن با حضور استادان و پیشکسوتان تاریخ دانشگاه، پروفسور دکتر حسین الهی استاد بازنشسته تاریخ دانشگاه فردوسی مشهد.

6 مهر 1398

ماجرای اولین مانور نظامی ایران و لاف بزرگ برای شکست روس ها

تمرین نظامی یا همان مشق نظام از دیرباز توسط ارتش ایران به اشکال مختلف اجرا می شد. اما مانور نظامی به معنای امروزی اش برای اولین بار جلوی رضاخان برگزار گردید؛ نمایشی مضحک که می خواستند با آن جلوی ارتش روس ها را بگیرند.

6 مهر 1398

اثر الکساندر کالدر از زبان قصه گویان در موزه دنیا نمای نیاوران معرفی گردید

هم زمان با پنجمین روز از هفته ملی کودک، اثر الکساند کالدر از گنجینه موزه دنیا نمای مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران از زبان قصه گویان معرفی گردید.

26 شهریور 1398

پنج کتاب کودکی که همه بزرگسالان باید بخوانند

کتاب های کودک امید، ترس، شکست، و عشق را کشف می نمایند و تخیل خواننده را پرورش می دهند. مهم نیست در چه سنی باشید؛ خواندن کتاب کودک فقط مخصوص بچه ها نیست و بزرگسالان نیز باید این لذت را تجربه نمایند. در این مطلب کاترین راندلف، نویسنده محبوب حوزه بچه ها پنج...

10 شهریور 1398

سکانس آخر نمایشگاه کتاب تهران

سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در آخرین روز برگزاری خود روز آرام و خلوتی را پشت سر گذاشت.

25 تیر 1398

در رساله طب الرضا آمده است؛ خواص ماهی برای برطرف سرگیجه

حضرت امام رضا (ع) در کتاب طب الرضا به آنالیز خواص ماهی برای برطرف سرگیجه و درد شقیقه پرداخته اند.

26 اردیبهشت 1398
تعداد: (22)