معرفی برگزیدگان بین المللی جشنواره فارابی از هفت کشور جهان

به گزارش مالکوم، دبیر دهمین جشنواره بین المللی فارابی با اشاره به تقدیر از 36 اثر برتر این جشنواره، گفت: در این دوره هفت محقق از سراسر دنیا مورد تقدیر قرار می گیرند.

معرفی برگزیدگان بین المللی جشنواره فارابی از هفت کشور جهان

به گزارش مالکوم، حسین میرزایی امروز در اختتامیه دهمین جشنواره بین المللی فارابی که در سالن اجلاس سران برگزار گردید، با بیان اینکه علوم انسانی و اسلامی بیش از نیمی از آموزش عالی کشور را به خود اختصاص داده است، افزود: امروز در دهمین جشنواره بین المللی فارابی شاهد تکریم عالمان این حوزه معرفتی هستیم.

وی افزود: فارابی نهالی است که امروزه قد بر افراشته است تا قامت بلند عالمان علوم انسانی و اسلامی را به تکریم بنشیند. قامتی که با نامرادی های روزگار و کم توجهی ها به آن از قدر آن نکاسته است.

میرزایی در بخش دیگری از صحبت های خود، افزود: ما علوم انسانی را نه برترین علوم و نه کمتر از سایر علوم می دانیم هر چند که معتقد هستیم که علوم انسانی بر تارک سایر علوم ها نشسته است.

دبیر دهمین جشنواره بین المللی فارابی با اشاره به نحوه انتخاب آثار برتر، خاطر نشان کرد: در این دوره از جشنواره پنج هزار و 649 اثر در 14 گروه علمی ارسال شد که پس از داوری ها 17 اثر از برگزیدگان داخلی، هفت برگزیده خارجی، 13 برگزیده در سایر بخش ها به عنوان برگزیده نهایی انتخاب شدند.

به گفته وی، برگزیدگان خارجی از کشورهای فرانسه، انگلستان، آلمان، لهستان، قزاقستان، اسپانیا و هندوستان بوده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 خرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 148

به "معرفی برگزیدگان بین المللی جشنواره فارابی از هفت کشور جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی برگزیدگان بین المللی جشنواره فارابی از هفت کشور جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید