ممنوعیت تردد خودرو های پلاک تهران به سمت شمال، رصد محور چالوس در 4 نقطه

به گزارش مالکوم، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا اظهار کرد: خودروهای با پلاک تهران نمی توانند به سمت شمال کشور حرکت کنند.

ممنوعیت تردد خودرو های پلاک تهران به سمت شمال، رصد محور چالوس در 4 نقطه

وی گفت:محور چالوس در 4 مقطع کنترل می شود؛ اگر راننده ای از ادامه سفر منصرف نشود، جریمه یک میلیون تومانی انجام می شود.

سردار هادیانفر گفت:برابر تازه ترین آمارها متاسفانه کشور وارد پیک پنجم کرونا شده و بر این اساس 169 شهر کشور در شرایط قرمز و 166 شهر در شرایط نارنجی قرار گرفته است.

وی با بیان این که در مجموع 448 شهر کشور دارای شرایط قرمز و نارنجی و زرد بود و از این تعداد 335 شهر در شرایط قرمز و نارنجی قرار دارند، اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ماموران پلیس راهور در مبادی ورودی تمام شهرهای قرمزو نارنجی مستقر بوده و علاوه بر اعمال قانون به شکل فیزیکی، دوربین های سطح جاده ها و مبادی شهرها هم نسبت به اعمال قانون خودروهای غیر مجاز اقدام خواهد کرد.

وی با اشاره به اعمال محدودیت های ترافیکی بیشتر در دو استان تهران و البرز هم گفت: مقرر شد تا از روز سه شنبه تا پایان وقت اداری روز یکشنبه منع ورود و خروج از تهران با هدف کاهش بیماری و جلوگیری از شیوع کرونا اعمال شود. لذا ماموران پلیس در 14 مبادی ورودی و خروجی مستقر خواهند شد.

وی گفت:به همین علت از ساعت 18 امروز تا ساعت 7 روز دوشنبه هفته آینده این محدودیت ها در تهران اعمال می شود و به جز خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر که دارای اجازه تردد هستند هیچ خودروی دیگری اجازه ورود و خروج در استانهای تهران و البرز را ندارد.

ابطال مجوز تردد فرمانداری ها

رئیس پلیس راهور ناجا همچنین از ابطال مجوز تردد از طریق فرمانداری ها در سراسر کشور خبر داد و گفت: بر اساس مجوز وزارت کشور تمامی مجوزهای صادر شده برای سفر از سوی فرمانداری ها باطل است و در این مدت هیچ خودرویی با این مجوز اجازه تردد ندارد.

وی با بیان این که هدف پلیس از اجرای این محدودیت ها جریمه نیست، گفت: به همین علت هم به تمامی مامورانمان تاکید شده تا ابتدا به این خودروها تذکر داده و در صورت اصرار برای ادامه سفر جریمه یک میلیونی را در شهرهای قرمز و نیم میلیونی را درشهرهای نارنجی اعمال کند.

هادیانفر بیان نمود: تهران و البرز و شهرستانهای آنها در این محدودیت 6 روزه به طور یکپارچه دیده شده است و تردد بین شهرهای داخل این استان ها مانند تهران، کرج، شهریار و ورامین، رباط کریم و دماوند و ... بلامانع است اما ورود و خروج به این دو استان ممنوع بوده و حتی ساکنان شهرهای مجاور این دو استان اجازه ورود به داخل دو استان را نداشته و جریمه خواهند شد.

هادیانفر از مردم خواست که نهایت همکاری را با پلیس داشته و از ورود غیر مجاز به دو استان تهران و البرز و همچنین تردد بین دیگر شهرهای دارای شرایط قرمز و نارنجی جدا پرهیز کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا همچنین گفت که منع تردد شبانه از ساعت 22 تا 3 بامداد همچنان به قوت خود باقی است و در تمام شهرها اجرا می شود.

باشگاه خبرنگاران

منبع: گردشبان
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1664

به "ممنوعیت تردد خودرو های پلاک تهران به سمت شمال، رصد محور چالوس در 4 نقطه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت تردد خودرو های پلاک تهران به سمت شمال، رصد محور چالوس در 4 نقطه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید