پیغام رسان بومی بیسفون پس از 8 سال فعالیت تعطیل می گردد

به گزارش مالکوم، آی تی ایران: پیغام رسان بیسفون پس از 8 سال فعالیت از 15 اسفند تعطیل می گردد. بیسفون یکی از پیغام رسان های بومی مورد حمایت بعد از فیلترینگ تلگرام به شمار می آمد؛ اما حالا این شرکت در پیغامی در کانال خود به کاربران اعلام نموده است که سرورهای خود را از نیمه اسفند برای همواره خاموش می نماید. در حال حاضر این اپلیکیشن در کافه بازار برای دانلود وجود ندارد.

پیغام رسان بومی بیسفون پس از 8 سال فعالیت تعطیل می گردد

پیغام بیسفون به کاربران خود به توضیح زیر است: کاربران عزیز و فهیم بیسفون پس از 8 سال فعالیت در بیسفون به دلایل متعدد تصمیم به توقف فعالیت بیسفون گرفته ایم. از شما که همیشه همراه و پشتیبان ما در توسعه و گسترش بیسفون بوده اید بینهایت سپاسگزاریم و امیدواریم بتوانیم پس از برطرف مسائل مجددا با قدرت به عرصه این خدمات بازگردیم. از شما خواهشمندیم اطلاعات و فایلهای مورد احتیاج خود را تا پیش از 15 اسفند 1399 از بیسفون بردارید چون پس از این تاریخ دسترسی به بیسفون مقدور نخواهد بود. از همکاری شما سپاسگزاریم.

مدیر بیسفون : وقتی کانال راه انداختیم تلگرام وجود نداشت

این پیغام رسان در سال 93 در نمایشگاه تلکام به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 94 بیش از 2 میلیون کاربر فعال داشت. از زمستان سال 96 با اجرای قانون مسدودسازی تلگرام، هفت پیغام رسان داخلی (سروش، گپ، آی گپ، بله، ایتا، بیسفون پلاس و ویسپی) توسط مرکز ملی فضای مجازی انتخاب شدند تا مورد حمایت دستگاه های مسئول قرار گیرند که در نهایت در ابتدای سال 97 بیسفون به همراه دو پیغام رسان بومی دیگر وام 5 میلیارد تومانی برای توسعه خود از وزارت ارتباطات دریافت کردند.

مدیر این پیغام رسان اعلام نموده بود که پیش از محبوبیت تلگرام، با وجود وایبر و وی چت در ایران، بیسفون دارای قابلیت چت، گروه و کانال بود. قابلیتی که بعدا تلگرام با آنها بازار ایران را در دست گرفت و حتی با وجود فیلتر شدن هنوز پرکاربرترین پیغام رسان در ایران است. مدیر اجرایی پیغام رسان بیسفون در همایشی با عنوان تیک سوم در پردیس دانشکده های فنی دانشگاه درباره عقب ماندگی اپلیکیشن های ایرانی از پیغام رسان هایی چون تلگرام گفت: اولین بار کانال را ما راه اندازی کردیم قبل از آنکه حتی تلگرامی وجود داشته باشد اما مسوولان به ما فشار آوردند افرادی که می خواهند کانال ایجاد نمایند باید مجوز نشر برخط بگیرند.

این پیغام رسان در مدت فعالیت خود تاکید زیادی برای حفظ حریم شخصی کاربران داشت. به گفته مدیرانش آن ها با اضافه کردن ویژگی پیغام امن (Secret Chat الگوریتمی را ایجاد نموده بودندکه حتی با دستور قضایی برای شنود یا رصد پیغام ها باز هم نمی توانستند به محتوای کاربران دسترسی داشته باشند. همچنی در توضیحات معرفی پیغام رسان خود تاکید می کردند که به واسطه پروتکل اختصاصی خودمان، مسائل امنیتی در زمینه هک و حوزه های مشابه را رعایت نموده ایم و به جرئت می توانیم بگوییم که امن ترین پیغام رسان داخلی هستیم. شعار تبلیغاتی آن ها در نمایشگاه و روی بیلبوردها نگران تیک سوم نباش! بود که نشان از این حفظ حریم شخصی داشت.

منبع: انتخاب
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1415

به "پیغام رسان بومی بیسفون پس از 8 سال فعالیت تعطیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام رسان بومی بیسفون پس از 8 سال فعالیت تعطیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید