کاهش دما در تهران تا اواسط هفته، پیش بینی بارش باران و یخبندان شبانه در ارتفاعات

به گزارش مالکوم، اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام نمود: براساس آنالیز نقشه های پیش یابی و تحلیل الگوهای همدیدی با گذر متناوب، سامانه بارشی از شمال کشور و تاثیر زبانه آن بر استان تهران، طی امشب تا یکشنبه (14 آبان) آسمانی نیمه ابری در برخی ساعت ها ابری همراه با وزش باد و بارش باران و گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد. طی این مدت با توجه به بالا بودن رطوبت نسبی و کاهش نسبی دما در برخی ساعت ها رخداد مه رقیق و در نواحی پرتردد شهری گاهی افزایش نسبی آلاینده های جوی و کاهش دید مورد انتظار است.

کاهش دما در تهران تا اواسط هفته، پیش بینی بارش باران و یخبندان شبانه در ارتفاعات

بعلاوه در دامنه ها و ارتفاعات هوایی مه آلود در ارتفاعات بالادست و قله ها گاهی بارش برف با احتمال بارش تگرگ در نواحی مستعد پیش بینی شده است.

از امروز تا دوشنبه روند کاهش نسبی دما در سطح استان به ویژه در نیمه شمالی مورد انتظار است و رخداد یخبندان موقت شبانه در ارتفاعات، دور از انتظار نیست. بعلاوه در روز دوشنبه، 15 آبان آسمانی صاف تا قسمتی ابری همراه با مه صبحگاهی و در بعدازظهر وزش باد و در روز سه شنبه آسمانی صاف تا کمی ابری در نیمه غربی گاهی با افزایش باد پیش بینی شده است.

براساس این گزارش آسمان تهران، فردا نیمه ابری تا ابری در برخی ساعت ها همراه با بارش باران و گاهی افزایش باد و رگبار و رعد و برق با حداقل دمای 11 و حداکثر دمای 18 درجه سانتی گراد و در روز یکشنبه؛ 14 آبان نیمه ابری و همراه با افزایش باد با احتمال رگبار و رعد و برق به تدریج صاف با حداقل دمای 11 و حداکثر دمای 20 درجه سانتی گراد پیش بینی شده است.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیروزکوه با کمینه دمای 1 درجه سانتی گراد، خنک ترین ایستگاه استان تهران در 24 ساعت گذشته گزارش شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 13 آبان 1402 بروزرسانی: 13 آبان 1402 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 2217

به "کاهش دما در تهران تا اواسط هفته، پیش بینی بارش باران و یخبندان شبانه در ارتفاعات" امتیاز دهید

3 کاربر به "کاهش دما در تهران تا اواسط هفته، پیش بینی بارش باران و یخبندان شبانه در ارتفاعات" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش دما در تهران تا اواسط هفته، پیش بینی بارش باران و یخبندان شبانه در ارتفاعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید