کره شمالی واشنگتن و سئول را تهدید کرد

به گزارش مالکوم، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در پیامی واشنگتن و سئول را تهدید کرد و خطاب به این دو کشور گفت که در صورت ادامه تحریکات نظامی خود علیه پیونگ یانگ با اقدامات متقابل این کشور روبرو خواهند شد.

کره شمالی واشنگتن و سئول را تهدید کرد

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس، کیم جونگ اون پس از پرتاب موشک بالستیک قاره پیمای هواسونگ-17 در پیغامی که بامداد آدینه از رادیو دولتی کره شمالی پخش شد، اضافه نمود: من به کار خود ادامه خواهم داد تا اطمینان حاصل کنم که ایالات متحده و کره جنوبی که آشکارا با جمهوری ما دشمنی دارند، متوجه بی احتیاطی خود در انجام رزمایش های بزرگ نظامی که اغلب در منطقه شبه جزیره کره انجام می دهند، شوند.

وی واشنگتن و سئول را تهدید کرد که در صورت ادامه تحریکات نظامی خود علیه کره شمالی، با اقدامات متقابل این کشور روبرو خواهند شد.

رهبر کره شمالی بعلاوه در پیغام خود متعهد شد: به سلاح هسته ای با سلاح هسته ای و به رویارویی آشکار با رویارویی آشکار پاسخ خواهیم داد.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی بامداد امروز (آدینه) اطلاع داد که کره شمالی یک موشک دور برد بالستیک به سمت دریای شرقی شلیک نموده است.

یک مقام کره جنوبی گفت که به نظر می رسد موشک شلیک شده شبیه به جدیدترین موشک بالستیک قاره پیما (ICBM) کره شمالی با نام هواسونگ-17 باشد.

پیونگ یانگ در ماه های گذشته چندین آزمایش موشکی و رزمایش برگزار نموده است که هدف از آن ها تقویت بازدارندگی هسته ای و عملیاتی کردن کامل تسلیحات بیشتر به وسیله ارتش این کشور عنوان شده است.

رهبر کره شمالی آدینه گذشته به ارتش این کشور دستور داد تا رزمایش های بیشتری برای آمادگی در یک جنگ واقعی انجام دهد.

حزب حاکم کارگران کره شمالی نیز یکشنبه در پاسخ به اقدامات آمریکا و کره جنوبی، تدابیر عملی و مهمی برای بازدارندگی جنگی اتخاذ کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 اسفند 1401 بروزرسانی: 26 اسفند 1401 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 2141

به "کره شمالی واشنگتن و سئول را تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی واشنگتن و سئول را تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید