آمریکا به یک سازمان چینی برچسب نهاد خارجی زد

به گزارش مالکوم، ایالات متحده شاخه آمریکایی یک سازمان تحت کنترل دولت چین را نهاد خارجی دانست و از توافقی برای ارتقای همکاری محلی میان این کشورها خارج شد.

آمریکا به یک سازمان چینی برچسب نهاد خارجی زد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، اقداماتی که مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت، تازه ترین تحرکات برای محدود کردن فعالیت چینی ها در ایالات متحده در آستانه انتخابات سوم نوامبر است. دونالد ترامپ، رویکرد سختگیری علیه چین را محور اصلی سیاست خارجی خود قرار داده است.

براساس بیانیه پامپئو، این سازمان تحت عنوان انجمن ملی اتحاد مسالمت آمیز چین (NACPU) از سوی جبهه متحد اداره مشاغل چین کنترل می گردد که یک نهاد حزب کمونیست چین است که مسوولیت اشاعه نفوذ و تبلیغات خارجی را بر عهده دارد.

در این بیانیه آمده است: هدف از این اقدام تاباندن نوری به این سازمان و روشن کردن این مطلب است که پیغام های آنها از جانب پکن است.

براساس این بیانیه، ایالات متحده همچنین از یادداشت تفاهم سال 2011 میان دولت های آمریکا و چین به منظور ایجاد یک انجمن فرمانداران آمریکا - چین به منظور ارتقای همکاری تابع ملی خارج شد.

وزیر خارجه آمریکا گفت، از زمان امضای این یادداشت تفاهم، انجمن دوستی با کشورهای خارجی خلق چین (CPAFFC) در کوشش برای نفوذ مستقیم و بدخواهانه میان رهبران ایالتی و محلی آمریکا برای ارتقای دستورکار جهانی چین بوده است. براساس این بیانیه، اقدامات این انجمن دوستی هدف اصلی انجمن فرمانداران را تضعیف نموده است.

هفته گذشته پامپئو گفت، وزارت خارجه آمریکا عملیات های شش شرکت رسانه ای دیگر مستقر در چین را به عنوان نهاد خارجی در نظر می گیرد. به گفته او، هدف از این اقدام عقب راندن پروپاگاندای کمونیستی است.

چین تاکید نموده است که تلافی می نماید و وزارت خارجه آن دوشنبه گفت به شش رسانه آمریکایی دستور داده است تا ظرف هفت روز درباره فعالیت های خودشان در این کشور گزارش بدهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1198

به "آمریکا به یک سازمان چینی برچسب نهاد خارجی زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا به یک سازمان چینی برچسب نهاد خارجی زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید