بلای بورس بر سر میلیاردرها ، بیل گیتس یک شبه 2 میلیارد دلار از دست داد

به گزارش مالکوم، محاسبات شاخص ثروتمندان بلومبرگ نشان می دهد به دنبال سقوط شدید شاخص های بورسی در روز بیست و هشتم اکتبر، جف بزوس، بنیان گذار و مدیرعامل آمازون و ثروتمندترین فرد دنیا در مجموع 6.76 میلیارد دلار از ثروت خود را از دست داده است.

بلای بورس بر سر میلیاردرها ، بیل گیتس یک شبه 2 میلیارد دلار از دست داد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از راشاتودی، همزمان با ریزش شدید شاخص های بورسی در دنیا، ثروتمندان دنیا شاهد کاهش چشمگیر ثروت خود بوده اند. آن طور که محاسبات شاخص ثروتمندان بلومبرگ نشان می دهد به دنبال سقوط شدید شاخص های بورسی در روز بیست و هشتم اکتبر، جف بزوس، بنیان گذار و مدیرعامل آمازون و ثروتمندترین فرد دنیا در مجموع 6.76 میلیارد دلار از ثروت خود را از دست داده است.

این کاهش ثروت تنها محدود به بزوس نبوده و بیل گیتس- بنیان گذار مایکروسافت نیز متحمل خسارت 2.3 میلیارد دلاری شده است. ثروت ایلان ماسک- بنیان گذار خوروسازی تسلا و گروه فضایی اسپیس ایکس 4.24 میلیارد دلار و ثروت مارک زاکربرگ- بنیان گذار فیس بوک 5.75 میلیارد دلار ریزش داشته است.

تمامی افراد دیگر حاضر در فهرست 10 ثروتمند نخست دنیا یعنی برنارد آرنو، موکاش آمبانی، وارن بافت، استیو بالمر، لری پیج و سرگی برین نیز به دنبال سقوط سنگین شاخص های بورسی در روز گذشته متحمل خسارت های میلیارد دلاری شده اند. ریزش نمادهای بورسی به ویژه در بین نمادهای عظیم قابل توجه بوده است.

سقوط شاخص داوجونز اینداستریال اوریج که مهم ترین شاخص بورس نیویورک نیز محسوب می گردد از همه سنگین تر بوده و این شاخص بدترین عملکرد روزانه خود را از ماه ژوییه به ثبت رساند. به گفته کارشناسان، صعود مجدد آمار مبتلایان به کرونا در سراسر دنیا و احتمال بازگشت قرنطینه های سختگیرانه و همچنین سردرگمی بازارها از برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که قرار است سوم نوامبر برگزار گردد در ثبت این عملکرد بد موثر بوده اند.

علاوه بر بورس آمریکا، دیگر بورس های مهم دنیا در اروپا، آسیا و اقیانوسیه نیز شاهد ریزش های سنگینی بودند و این مساله باعث شد میلیاردرهای آسیایی و اروپایی نیز با کاهش قابل توجه ثروت خود روبرو شوند.

گفتنی است شاخص شانگهای کامپوزیت بورس چین تنها شاخص مهم صعودی دنیا در روز گذشته بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1211

به "بلای بورس بر سر میلیاردرها ، بیل گیتس یک شبه 2 میلیارد دلار از دست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلای بورس بر سر میلیاردرها ، بیل گیتس یک شبه 2 میلیارد دلار از دست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید