آمفی تئاتر باستانی کولوسئوم رم میزبان رویدادهای فرهنگی می گردد

به گزارش مالکوم، آمفی تئاتر باستانی کولوسئوم پس از تکمیل فرآیند بازسازی، میزبان رویدادهای مهم فرهنگی می گردد.

آمفی تئاتر باستانی کولوسئوم رم میزبان رویدادهای فرهنگی می گردد

داریو فرانچسکینی، وزیر فرهنگ ایتالیا با اشاره به پروژه نو بازسازی و بازسازی اثر تاریخی کولوسئوم در مرکز شهر رم ایتالیا مطرح کرد که این بنای باستانی با اتمام بازسازی می تواند از بالاترین سطح رویدادهای فرهنگی میزبانی کند.

وزیر فرهنگ ایتالیا که در مراسم انتها پاکسازی دیوارهای کولوسئوم که خاتمه پس از دو سال داربست های اطراف این بنای تاریخی جمع آوری شد گفت:

باستان شناسان اکنون به داخل بنا رسیده اند و به بازسازی گذرها و طاق ها خواهند پرداخت، این در حالیست که مرکز نو بازدیدنمایندگان به بیرون از آمفی تئاتر منتقل می گردد.

کولوسئوم در زمان رم باستان با گنجایش 80 هزار نفر میزبان نبرد گلادیاتورها بود و پیش از شروع بازسازی این اثر باستانی نیز برآورد های فراوانی درباره نوع رویدادهایی که می توان در این مکان میزبانی کرد مطرح می شد.

بنابر اعلام گاردین، یکی از کاربری های پیشنهادی برای کولوسئوم استفاده از آن به عنوان مکان رژه ورزشکاران و محل اعطای مدال ها در المپیک سال 2024 میلادی است که رم ایتالیا یکی از نامزدهای اصلی میزبانی آن است.

سیرک ماکسیموس که در زمان رم باستان محل مسابقه ارابه رانی بوده و در نزدیکی بنای کلوسئوم واقع شده است در سال 2014 برای برگزاری کنسرت گروه موسیقی رولینگ استونز اجاره شد و اواخر این ماه نیز میزبان کنسرت یک خواننده دیگر خواهد بود.

اگرچه وزیر فرهنگ ایتالیا به نوع رویدادهایی که قرار است در کولوسئوم برگزار گردد اشاره ای نکرده، اما به نظر می رسد رویکرد آنها بیشتر به سمت اجرای تئاتر است تا برگزاری کنسرت .

پروژه بازسازی کولوسئوم با سرمایه گذاری 25 میلیون یورویی یک ثروتمند ایتالیایی به نام دیه گو دلا واله در حال اجرا است و قرار است دولت ایتالیا نیز 18 میلیون یورور در این پروژه مشارکت داشته باشد.

کولوسئوم در مرکز شهر تاریخی رم یکی از مکان های تماشای و به عنوان نماد تاریخی این شهر شناخته می گردد. این بنا که یک آمفی تئاتر رومی است، به دستور امپراتور وسپازیانو ساخته و در سال 80 بعد میلاد افتتاح شد.

این محل شناخته شده زمانی محل جدال حیوانات درنده و برده ها بود و دارای ارتفاع 5/85 متر و ابعاد 188 در 156 متر است و پس از ساخت فیلم معروف گلادیاتور در این مکان تاریخی، سالانه شش میلیون جهانگرد از این اثر تاریخی تماشا می نمایند. این در حالیست که این اثر تاریخی 10 سال پیش سالانه یک میلیون بازدیدنماینده داشت.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1400 بروزرسانی: 4 بهمن 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1855

به "آمفی تئاتر باستانی کولوسئوم رم میزبان رویدادهای فرهنگی می گردد" امتیاز دهید

1 کاربر به "آمفی تئاتر باستانی کولوسئوم رم میزبان رویدادهای فرهنگی می گردد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمفی تئاتر باستانی کولوسئوم رم میزبان رویدادهای فرهنگی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید