آموزش تنظیم ترموستات آبسردکن افترون

به گزارش مالکوم، اگر دمای آب آبسردکن را تنظیم نکنید، آبی که دستگاه به شما می دهد، یا خیلی گرم، یا خیلی سرد، یا ولرم است. ما در این مقاله به شما می گوییم که تنظیمات ترموستات آبسردکن افترون به چه صورت است تا پس از تهیه آبسردکن و نصب آن، بتوانید دمای آب را به خوبی تنظیم کنید.

آموزش تنظیم ترموستات آبسردکن افترون

انواع آبسردکن - آیا می توان ترموستات همه آبسردکن ها را تنظیم کرد؟

شما نمی توانید هر نوع آبسردکنی را خودتان تنظیم کنید چون سیستم کنترل متفاوتی دارند. در ادامه انواع آن ها را با هم بررسی می کنیم.

  • آبسردکن های دیجیتال: از داخل مدارهایی دارند که دمای آب را کنترل می کنند. البته نیاز نیست نگران باشید؛ اولین باری که خواستید دستگاه را راه اندازی کنید، شما معین می کنید که دمای آب در چه حدی باشد. از آن جا به بعد، تنظیمات به طور اتومات انجام می شوند.
  • آبسردکن های عادی: این مدل آبسردکن ها، فاقد برد الکتریکی هستند و دارای ترموستاتی اند که به کمک آن می توانید دمای آب را تنظیم کنید. با این کار، آب در دمایی که بخواهید تنظیم، و در زمانی که بخواهید قطع و وصل می شود. در این مقاله هم ما می خواهیم نحوه تنظیم ترموستات آبسردکن افترون را به شما بگوییم.

بیشتر بخوانید: علت آب دادن آبسردکن یخچال چیست؟ (بررسی 8 علت اصلی)

ترموستات آبسردکن افترون چه می کند؟

مانند دیگر وسایل سرمایشی و گرمایشی که ترموستات دارند، آبسردکن هم مجهز به این قطعه است. همانطور که قبل تر گفتیم، تنظیمات دما و زمان قطع و وصلی آب به عهده این قطعه می باشد.

کار ترموستات به این ترتیب است که وقتی آب به حد معینی رسید، دستور قطع آن را صادر می کند. در این لحظه، آب در دمایی که از قبل معین شده، می ماند.

اگر ترموستات آبسردکن خراب شود چه می شود؟

خرابی این قطعه کوچک، باعث کم و زیاد شدن فشار آب، و در نتیجه وارد شدن فشار زیاد به دستگاه آبسردکن می شود. همچنین، آب یا زیاد گرم و یا زیاد سرد می شود. اگر تنظیمات آبسردکن خراب شود، دستگاه به مرور خراب می شود و مخزنش یخ می زند.

برای تعمیر دستگاه آبسردکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

محاسبه قیمت برای شما

محدوده دمای مناسب برای تنظیم آبسردکن افترون

دمای آب اگر بین 8 الی 15 درجه باشد، برای نوشیدن بسیار مناسب خواهد بود. می توان دستگاه را روی دماهای دیگر هم تنظیم کرد، اما ممکن است به دستگاه فشار وارد شود.

هنگام تنظیم دمای آبسردکن، باید به شرایط آب و هوای جایی که در آن ساکن هستید هم توجه داشته باشید. در مناطقی که آب و هوای گرم دارند، مانند جنوب کشور، دمای دستگاه را بین 13 الی 18 قرار دهید. در مناطقی که هوا معتدل است، 10 الی 15 درجه، دمای مناسبی محسوب می شود.

تنظیم ترموستات آبسردکن افترون

حال که دستگاه را تهیه کرده اید، و می خواهید ترموستات را تنظیم کنید، کافیست اقداماتی که در ادامه گفته می شود را دنبال کنید تا این کار به خوبی انجام شود.

  • وقتی آبسردکن را تهیه و راه اندازی کردید، آن را روشن کنید.
  • پشت دستگاه، دکمه تنظیم دما را مشاهده خواهید کرد که احتمالا به رنگ سبز است. این دکمه به شما کمک می کند که دمای آب را به دلخواه تنظیم کنید.
  • سپس مخزن را آب کنید و روی دستگاه قرار دهید تا آب خنک شود.

برای تعمیر دستگاه آبسردکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

محاسبه قیمت برای شما

جمع بندی

برای این که دستگاه آبسردکن، آب را در دمای مورد نیازتان نگه دارد، باید ترموستات آن به خوبی کار کند. حتما ترموستات را طبق شرایط آب و هوای منطقه، و دمای توصیه شده تنظیم کنید که مسئله ای پیش نیاید. چنانچه ترموستات خراب شد، حتما اقدام به تعمیر آن کنید که بخش های بیشتری از دستگاه خراب نشود.

اگر برای تعمیر ترموستات نیاز به نیروهای متخصص داشته باشید، تنها کافیست که به وبسایت خبرنگاران مراجعه کنید. متخصصین ما، در زمانی که شما معین کرده اید به محل اعزام می شوند و مشکل پیش آمده را برطرف می کنند. راه های ارتباط با ما، تماس با شماره 1471، و اپلیکیشن و وب سایت خبرنگاران است.

برچسب ها

افترونمنبع: آچاره
انتشار: 20 مرداد 1401 بروزرسانی: 20 مرداد 1401 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 2036

به "آموزش تنظیم ترموستات آبسردکن افترون" امتیاز دهید

1 کاربر به "آموزش تنظیم ترموستات آبسردکن افترون" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش تنظیم ترموستات آبسردکن افترون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید