آپارتمان هایی برای اجاره نشین های خاص!

به گزارش مالکوم، بازار اجاره مسکن هم اکنون به سبب میزان مراجعه اجاره نشین ها و سطح نرخ های پیشنهادی موجران، در موقعیتی به نسبت آرام قرار گرفته است. این در حالی است که در بعضی از مناطق شهر تهران بعضی آپارتمان های ویژه با شرایط خاص به بازار اجاره عرضه می شوند!

آپارتمان هایی برای اجاره نشین های خاص!

جهت دریافت خدمات اجرای قیمت روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

هرچند هم اکنون در بازار واحدهای مسکونی معمولی مناطق شهر تهران نمونه هایی متعدد از آگهی های اجاره مسکن با شرایط متفاوت برای متقاضیان بازار اجاره در دسترس است و مستأجران به راحتی می توانند واحد مسکونی مورد نظرشان را با شرایط نزدیک تر به سطح دلخواه خود انتخاب نمایند، شرایط ویژه بعضی آپارتمان ها در مناطق شمالی و لوکس پایتخت این بخش از بازار اجاره مسکن را با سایر بخش ها متمایز نموده است.

در این بخش از بازار مسکن هم اکنون دو پدیده مهم روی داده است.

آنالیز های میدانی از بازار اجاره واحدهای مسکونی لوکس و بسیار لوکس در مناطق شمالی تهران نشان می دهد هم اکنون بعضی از این واحدها که نسبت به سایر آپارتمان های واقع در این مناطق مشخصات متمایز تری دارند در میان سایر آگهی های اجاره آپارتمان به عنوان آگهی شاخص یا ممتاز، فقط به گروه هایی خاص از متقاضیان اجاره در منطقه یک شهر تهران معرفی و عرضه می شوند.

عمده مالکان و موجران این واحدها برخلاف مالکان و موجران سایر واحدهای مسکونی اجاره ای در مناطق تهران که تحت تأثیر کاهش نرخ سود سپرده های بانکی ترجیح می دهند واحدهای خود را با شرایط اجاره ماهانه صددرصدی یا سهم بیشتر اجاره ماهانه در مقایسه با رهن به مستأجران اجاره دهند تمایل دارند واحدهای سوپرلوکس خود را با رهن کامل به بازار اجاره عرضه نمایند.

البته هم اکنون تمام این آگهی های ویژه، رهن کامل بیش از یک میلیارد تومان را به عنوان مهم ترین شرط اجاره این گونه آپارتمان ها به متقاضیان ثروتمند مشخص نموده اند. این در حالی است که اجاره این واحدهای خاص افزون بر رهن بسیار بالا و میلیاردی که برای آن ها مشخص شده است مستلزم برخورداری شخص متقاضی از شرایط دیگری است که به عنوان قوانین ساختمان ها و مجتمع های سوپرلوکس در محدوده همان ساختمان به رسمیت شناخته می گردد.

در بعضی از مجتمع ها هر چند ممکن است این شرایط به صورت مستقیم به متقاضی اجاره آپارتمان های خاص اعلام نگردد، اما به طور غیرمستقیم سطح مالی، اجتماعی، تحصیلات، تعداد نفرات و بعضی دیگر از مشخصات مورد آنالیز مالک قرار گرفته و در صورت تأیید از سوی موجر و همخوانی ویژگی های مستأجر با شرایط عمومی مورد نظر و متناسب با سایر ساکنان، آپارتمان به وی اجاره داده می گردد.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 8 اسفند 1398 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 718

به "آپارتمان هایی برای اجاره نشین های خاص!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آپارتمان هایی برای اجاره نشین های خاص!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید