اتحادیه اروپا از اصلاحات پیشنهادی دولت لبنان استقبال کرد

به گزارش مالکوم، به گزارش خبرنگاران به نقل از العالم، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آدینه شب در بیانیه ای با اعلام اینکه این اتحادیه رویدادهای چند روز گذشته لبنان را رصد نموده، گفت: اتحادیه اروپا کنار لبنان می ایستد و متعهد به ثبات این کشور و منطقه است.

اتحادیه اروپا از اصلاحات پیشنهادی دولت لبنان استقبال کرد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

موگرینی همچنین در این بیانیه حمایت اتحادیه اروپا را از اصلاحات مالی پیشنهاد شده توسط سعد الحریری نخست وزیر لبنان اعلام نمود و اضافه نمود که اطمینان داریم که مقام ها با اجرای اصلاحات ساختاری ضروری با سرعت و خردمندی به خواسته های مشروع مردم لبنان پاسخ خواهند داد.

وی مبارزه با فساد، پیاده سازی حکمرانی خوب و عدالت و اقدامات اصلاحی با توجه به جامعه را اولویت اول دولت در لبنان دانست و بر تعهد اتحادیه اروپا به وحدت، حاکمیت ملی، ثبات، استقلال سیاسی و یکپارچگی لبنان تاکید نمود.

لبنان از پنجشنبه شب گذشته (25) آبان صحنه تظاهرات گسترده مردمی است که در اعتراض به مسائل معیشتی و مالی و اعمال مالیات بر تماس با واتساپ شروع شد و همچنان ادامه دارد.

در پی این اعترضات سعد الحریری نخست وزیر لبنان طرح 24 ماده ای اصلاحات مالی را به منظور برون رفت از بحران ارائه کرد که به تصویب هیئت دولت رسید اما این طرح به خشم و نارضایتی مردم سرانجام نداد و بسیاری از معترضان آن را ناکافی دانستند.

در این میان درخواست هایی مبنی بر استعفای دولت مطرح شد اما بسیاری از سیاستمداران و کارشناسان لبنانی این اقدام را در شرایط کنونی خطرناک دانسته و اعلام نمودند استعفای دولت موجب بروز خلاء در کشور می گردد. سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان نیز در سخنرانی که به مناسبت اربعین امام حسین (ع) داشت با استعفای دولت مخالفت کرد.

اما ولید جنبلاط رهبر حزب سوسیالیست ترقیخواه از همان روزهای نخست ناآرامی ها سعد الحریری را به استعفا فراخواند وی شب گذشته نیز تغییر فراگیر در دولت و برگزاری انتخابات زود هنگام را خواهان شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 472

به "اتحادیه اروپا از اصلاحات پیشنهادی دولت لبنان استقبال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا از اصلاحات پیشنهادی دولت لبنان استقبال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید