بحران چاقی بچه ها در منطقه آسیا - پاسفیک

به گزارش مالکوم، نرخ چاقی میان بچه ها در منطقه آسیا- پاسفیک با سرعت بالایی رو به افزایش است.

بحران چاقی بچه ها در منطقه آسیا - پاسفیک

از سفر با مبلغ تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران، کارشناسان با اشاره به افزایش سریع نرخ چاقی میان بچه ها منطقه آسیا - پاسفیک تاکید کردند: ضروری است برای مقابله با این مشکل افراد به در پیش دریافت سبک زندگی سالم تری تشویق شوند و فشار بر سیستم های خدمات درمانی نوپا کاهش پیدا کند.

آنالیز های نشان می دهد تعداد بچه ها زیر پنج سال مبتلا به اضافه وزن در فاصله سال های 2000 تا 2016 در این منطقه 38 درصد رشد نموده و این مشکل رو به افزایش است. همچنین نرخ رشد چاقی در منطقه آسیا- پاسفیک نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر بالاتر است.

در حالی که آمریکا در آمارهای مربوط به نرخ چاقی همچنان پیشرو است از سوی دیگر نیز تعداد بچه ها مبتلا به اضافه وزن در آسیا - پاسفیک به سرعت رو به افزایش است و بسیاری از کشورهای این منطقه در میان کشورهایی از دنیا قرار دارند که سلامت آنان با تهدید روبرو است.

نرخ چاقی میان افراد بزرگسال در آمریکا ، مکزیک، نیوزلند و مجارستان در بالاترین رتبه است. همچنین ژاپن و کره جنوبی در پایین ترین رتبه قراردارند.

به گزارش ژاپن تودی، کشورهای مالزی، اندونزی، سنگاپور و تایلند در میان چاق ترین کشورها در جنوب شرق آسیا هستند در حالیکه ساموا، تونگا و نائورو از چاق ترین کشورهای منطقه پاسفیک محسوب می شوند. همچنین بسیاری از این کشورها با چالش سوء تغذیه در بین مردم خود درگیر هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 672

به "بحران چاقی بچه ها در منطقه آسیا - پاسفیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران چاقی بچه ها در منطقه آسیا - پاسفیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید