بیش از 50 درصد دفاتر مسافرتی تعطیل شدند

به گزارش مالکوم، خبرگزاری مهر/ براساس سخنان سخنگوی انجمن صنفی دفاتر مسافرت هوایی و گردشگری خراسان رضوی، بیش از 50 درصد دفاتر مسافرتی تعطیل شدند.

بیش از 50 درصد دفاتر مسافرتی تعطیل شدند

برای سفر با تور پوکت پاییز همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

تعدیل 80 درصدی نیرو

مجید فرقانی با اشاره به خسارت بیش از 120 میلیارد تومانی دفاتر مسافرتی در استان گفت: بعد از شیوع کرونا این دفاتر به دلیل توقف فعالیت و هزینه هایی که ماهانه بر آنها تحمیل می گردد، خسارات زیادی را متحمل شده اند.

سخنگوی انجمن صنفی دفاتر مسافرت هوایی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به کاهش 95 درصدی فعالیت تورها در استان اظهار کرد: قبل از شیوع کرونا، مشهد یکی از مراکزی بود که بیشترین حجم تور ورودی را داشت چه داخلی و چه خارجی بود، اما بعد از کرونا، تقاضا برای مشهد کاهش جدی پیدا کرد.

وی با اشاره به رکود شدید و خواب زمستانی عمیق بیان نمود: در حال حاضر با بازاری مواجهیم که هیچ اثری از گردشگر خارجی در مشهد نیست و تورهای داخلی هم به دلیل اینکه بیشتر شهرها در شرایط بحرانی هستند، انجام نمی گردد.

فرقانی به تعطیلی بیش از 50 درصد تعطیلی دفاتر مسافرتی در استان اشاره نمود و گفت: بیش از 140 دفتر مسافرتی ما تقاضای خودتعلیقی کردند.

وی با بیان اینکه تعدیل نیرو در دفاتر مسافرتی استان، بالای 80 درصد بوده، اضافه کرد: متاسفانه تسهیلاتی که قرار بود به کارکنان این دفاتر داده گردد، پرداخت نشده و کارمندانی که سالها حق بیمه پرداخت می کردند، از بیمه بیکاری در ایام کرونا بی بهره بودند.

سخنگوی انجمن صنفی دفاتر مسافرت هوایی و گردشگری خراسان رضوی بیان نمود: انتظار می رود تامین اجتماعی در شرایط بحرانی به یاری کارمندانی بیاید که سالها حق بیمه پرداخت نموده اند اما هیچکدام از وعده و وعیدها در مورد پرداخت حق بیمه تا به امروز عملی نشده است.

وی در مورد علت عدم دریافت تسهیلات نیز بیان نمود: تامین اجتماعی اعلام نموده که کارمندان این دفاتر باید در اسفند ثبت نام می کردند، ولی این در شرایطی است که کسی آن زمان فکر نمی کرد این تعطیلی ها ادامه دار باشد و احتیاج به ثبت در اسفند باشد.

فرقانی، غیر فعال بودن سایت تامین اجتماعی را نیز علت دیگری مطرح کرد که باعث شد تا درخواست کارکنان دفاتر مسافرتی در اسفندماه ثبت نگردد و کارکنان از حق مسلمشان محروم شوند.

وی با بیان اینکه ثبت نام کارکنان در فرودین بوده، ولی تامین اجتماعی می گوید باید لیست بیمه در اسفندماه اعلام می شده، ادامه داد: البته اینها بهانه است و تامین اجتماعی خود می داند که افرادی که مشغول به فعالیتند، تمام حیات و مماتشان بستگی به همین بیمه بیکاری دارد، اما متاسفانه از همین هم دریغ کردند.

منبع: همگردی
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1188

به "بیش از 50 درصد دفاتر مسافرتی تعطیل شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 50 درصد دفاتر مسافرتی تعطیل شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید