تست اثر انگشت برای کشف استفاده از هروئین حتی بعد از شستن دست

به گزارش مالکوم، با پیشرفت فناوری از این پس می توان به راحتی پی برد که یک فرد از هروئین استفاده کرده یا خیر، حتی اگر وی دست های خود را با دقت بشوید.

تست اثر انگشت برای کشف استفاده از هروئین حتی بعد از شستن دست

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از یاهونیوز، محققان انگلیسی یک روش آزمایشگاهی جدید استفاده از اثر انگشت را ابداع کرده اند که تعیین می کند افراد از هروئین به عنوان یک ماده مخدر برای مصرف شخصی استفاده کرده اند یا به طور ناخواسته و اتفاقی در تماس با فردی بوده اند که دستش آلوده به هروئین بوده است.

این ابزار با بررسی اثر انگشت افراد حتی پس از گذشت 24 ساعت از استعمال ماده مخدر هروئین، با دقت قادر به تعیین کردن استفاده یا عدم استفاده از آن است.

این ابزار حتی بعد از شسته شدن دقیق دست ها با آب و صابون نیز کارآیی خود را حفظ کرده است، مشارکت کنندگان در استفاده آزمایشی از این ابزار بعد از شستن دست به مدت ده دقیقه دست های خود را در دستکش پوشانده و آنها را به طور کامل خشک کردند، ولی باز هم نتوانستند این ابزار را فریب دهند.

در آینده می توان از این فناوری در حوزه پزشکی نیز استفاده کرد تا به عنوان مثال تعیین شود یک فرد بیمار داروها و قرص های خود را در زمان تعیین شده مصرف کرده یا خیر، ابزار یادشده برای شناسایی استعمال کوکائین نیز کاربرد دارد.

https://uk.news.yahoo.com/fingerprint-test-tell-someone-used-000100957.html

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 12 دی 1398 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 570

به "تست اثر انگشت برای کشف استفاده از هروئین حتی بعد از شستن دست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست اثر انگشت برای کشف استفاده از هروئین حتی بعد از شستن دست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید