جزیره ای با گنجایش یک خانه و یک درخت!

به گزارش مالکوم، با ما همراه باشید تا به شما کوچک ترین جزیره مسکونی جهان را معرفی کنیم که فقط برای یک خانه و البته یک درخت جا دارد!

جزیره ای با گنجایش یک خانه و یک درخت!

آدم ها در هر جایی از دنیا که فکرش را بکنید، خانه ساخته اند. حتی در جزیره ای که فقط یک خانه در آن، جا می گردد! باورتان نمی گردد؟ پس بهتر است با خبرنگاران همراه باشید تا به شما کوچک ترین جزیره دنیا را معرفی کنیم.

کوچک ترین جزیره مسکونی دنیا

کوچک ترین جزیره دنیا، عنوانی است که به جزیره ای به نام جاست روم ایناف داده اند. جزیره جاست روم ایناف (Just Room Enough Island)، جزیره ای است که تقریبا به مقدار یک زمین تنیس است. این جزیره کوچک در نیویورک و در میان رودخانه سن لوران نهاده شده است. جزیره ای که فقط در آن یک خانه کوچک و یک درخت به چشم می خورد. این یعنی اگر کسی در جزیره و کنار آن درخت بایستد، نمی تواند قدم از قدم بردارد.

مساحت جزیره جاست روم ایناف

جزیره جاست روم ایناف به عنوان کوچک ترین جزیره دنیا حدود 306 متر مربع وسعت دارد. همان طور که گفته شد، کل مساحت آن به ساخت یک خانه کوچک اختصاص داده شده است. این جزیره با وجود وسعت کمی که دارد، در هیچ زمانی در طول سال به زیر آب نمی رود.

تاریخچه کوچک ترین جزیره دنیا

جزیره جاست روم ایناف در گذشته های دور با نام جزیره هاب شناخته می شد. در آن موقع این جزیره کوچک، هیچ صاحب مشخصی نداشت. در سال 1950 میلادی یک خانواده ثروتمند و مشهور، آن را خریداری کردند. یکی از اعضای این خانواده، یک کلبه داخل این جزیره برای خودش ساخت. او در کنار آن کلبه یک درخت کاشت. با این کار از همه قسمت های این جزیره استفاده کرد. بعد از اینکه این کلبه ساخته شد، مالکان جزیره هاب، نام آن را به جزیره جاست روم ایناف تغییر دارند. آن خانه و درخت از سال 1950 به همان شکل اولیه در جزیره به جای مانده اند.

دلیل ساخت خانه در کوچک ترین جزیره دنیا

مالکان جزیره، کوچک ترین جزیره دنیا را خریداری کردند تا در آن یک ویلای تابستانی برای تعطیلات بسازند. اما همین که این خانه را ساختند، این جزیره مورد توجه توریستان از سراسر دنیا نهاده شد. توریستان زیادی از سراسر دنیا کنجکاو شدند که این جزیره کوچک را از نزدیک ببینند. این اتفاق باعث شد که آن خانواده نتوانند به هدف خود برای سپری کردن یک تعطیلات آرام در این جزیره اختصاصی برسند.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر جاذبه های دنیاگردی، گردش در کوچه پس کوچه های شهر صورتی را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 27 خرداد 1402 بروزرسانی: 27 خرداد 1402 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 2179

به "جزیره ای با گنجایش یک خانه و یک درخت!" امتیاز دهید

2 کاربر به "جزیره ای با گنجایش یک خانه و یک درخت!" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره ای با گنجایش یک خانه و یک درخت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید