خبرنگاران خانه تاریخی صنیعی دزفول به اقامتگاه سنتی تبدیل می گردد

به گزارش مالکوم، دزفول-خبرنگاران-رئیس اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دزفول از اتمام بازسازی خانه صنیعی توسط این اداره و تبدیل آن به اقامتگاه سنتی توسط بخش خصوصی طی سال جاری اطلاع داد.

خبرنگاران خانه تاریخی صنیعی دزفول به اقامتگاه سنتی تبدیل می گردد

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش پنجشنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خوزستان مهدی چناری در حاشیه بازدید از این خانه تاریخی که به تازگی توسط اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بازسازی شده است، اظهار کرد: مراحل بازسازی این خانه توسط اداره میراث فرهنگی به خاتمه رسیده و عملیات نورپردازی این مکان نیز توسط بخش خصوصی و با نظارت کارشناسان این اداره تکمیل شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول گفت: خانه تاریخی صنیعی با همکاری مالک ومشاوره معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی بهره برداری آن به بخش خصوصی واگذار شد تا برای تبدیل آن به اقامتگاه سنتی اقدام گردد لذا امیدواریم هر چه سریعتر با تکمیل تجهیزات این خانه تاریخی توسط سرمایه گذار، شاهد راه اندازی آن با کاربری جدید باشیم.

وی خانه تاریخی صنیعی را یک مکان ارزشمند و متعلق به دو دوره قاجار و پهلوی اول دانست و گفت: با توجه به تعمیرات و استحکام بخشی های اجرا شده، اکنون این خانه در شرایطی بسیار عالی برای بازدید قرار گرفته است.

چناری با بیان اینکه دزفول یکی از شاخص ترین شهرهای تاریخی و همچنین شهر مهم گردشگری محسوب می گردد، توضیح داد: دزفول درطول سال میزبان گردشگران زیادی می باشد اما متاسفانه این شهرستان در زمینه زیرساختهای اقامتی با کمبودهای محسوسی روبرو است، از این رو ضرورت دارد سرمایه گذاران بخش خصوصی و گردشگری در زمینه احداث اقامتگاه های بومگردی و سنتی ورود نمایند.

وی با بیان اینکه امروزه گردشگری دومین صنعت پر درآمد جهان بعد از نفت به شمار می رود، اضافه کرد: زیرساخت های گردشگری به ویژه توسعه اقامتگاه و هتل ها بر رونق این صنعت تاثیر دارد اما واقعیت این است که احتیاج به ورود بخش خصوصی به این صنعت هست که همین امر باعث شده بسیاری از شهرهای کشور که از حجم بالای زیرساخت های گردشگری برخوردار شوند و این شهرستان به دلیل نبود اقامتگاههای مناسب گردشگری از درآمدهای فراوان این بخش محروم بماند یا قادر به پذیرش گردشگران زیادی نباشد.

چناری توضیح داد: با توجه به کمبود اقامتگاه های گردشگری در شهرستان دزفول و از سویی اعتبار زیادی که برای احداث هتل ضروری است، در چند سال اخیر توسعه اقامتگاه های سنتی و بوم گردی در اولویت برنامه های اداره میراث فرهنگی دزفول قرار گرفته است، لذا از سرمایه گذاران بخش خصوصی دعوت می گردد که با سرمایه گذاری در این عرصه و رونق این قبیل اقامتگاه ها در بافت تاریخی دزفول و همچنین در روستاهای هدف گردشگری ، ادامه حیاتِ با شکوه این مکانها را رقم بزنند، ضمن اینکه اداره میراث فرهنگی نیز در این راستا با تمام توان در کنار سرمایه گذاران خواهد بود.

وی ابراز امیدواری کرد که با ریشه کن شدن بیماری کرونا و بازگشت شور و نشاط به جامعه و به خصوص حوزه گردشگری کشور، گردشگران زیادی برای بازدید از بافت تاریخی و منحصر به فرد دزفول و اماکن ارزشمند موجود در این بافت تاریخی و از جمله خانه صنیعی در این شهرستان حضور یابند.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1490

به "خبرنگاران خانه تاریخی صنیعی دزفول به اقامتگاه سنتی تبدیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خانه تاریخی صنیعی دزفول به اقامتگاه سنتی تبدیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید