خط لوله انتقال گاز روسیه به چین 93درصد پیشرفت فیزیکی دارد

به گزارش مالکوم به نقل از راشاتودی، یکی از بلندترین خط لوله های دنیا، قدرت سیبری، که برای رساندن گاز طبیعی روسیه به چین احداث شد، حالا 93 درصد تکمیل گردیده است.

خط لوله انتقال گاز روسیه به چین 93درصد پیشرفت فیزیکی دارد

طبق اعلام شرکت گازپروم، احداث 119 چاه گاز عملیاتی در میدان گازی چایاندینسکوی در یاکوتیا، به انتها رسیده است و حالا تاسیسات تکنولوژیکی اصلی آنها در حال نصب است.

همچنین بیش از 2000 کیلومتر خط لوله جوشکاری گردیده و در مسیر یاکوتیا تا مرز روسیه با چین، در زمین خوابانده گردیده است.

گازپروم می گوید ساخت وساز دو سوم خط لوله مسیر زیر آب که از رودخانه می گذرد، 78 درصد تکمیل گردیده است.

خط لوله قدرت سیبری که به آن مسیر شرقی هم می گویند، یکی از مهمترین پروژه های بین چین و روسیه است. این خط لوله می تواند به روسیه یاری کند با افزایش تقاضا در چین، به یکی از تأمین نمایندگان اصلی گاز این کشور تبدیل گردد. این خط لوله 3000 کیلومتری، از فاصله بین مسکو و لندن دورتر خواهد بود. تحویل محموله گاز در اواخر سال 2019 شروع خواهد شد.

در انتها مذاکراتی که بیش از یک دهه به طول انجامید، پایان گازپروم و شرکت ملی سوخت چین، سی ان پی سی، یک توافق 400 میلیارد دلاری امضا کردند که در یک دوره 30 ساله، سالیانه 38 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی روسیه به چین صادر گردد. در سال 2017 گازپروم 2.3 میلیارد دلار در پروژه سرمایه گذاری کرد. سال جاری هم قرار است 3.2 میلیارد دلار دیگر در این پروژه سرمایه گذاری انجام گردد.

به گفته رییس گازپرو، آلکسی میلر، مسکو و پکن قرار است احداث یک خط لوله گاز دیگر به نام قدرت سیبری 2 یا مسیر غربی، را مشترکا انجام دهند تا سالانه 30 میلیارد متر مکعب دیگر را به چین منتقل نمایند.

تقاضای گاز چین که در سال 2016 بیش از 200 میلیارد متر مکعب بود، به زودی به 300 میلیارد متر مکعب خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آذر 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 38

به "خط لوله انتقال گاز روسیه به چین 93درصد پیشرفت فیزیکی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط لوله انتقال گاز روسیه به چین 93درصد پیشرفت فیزیکی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید