خلبان جوان یک گام دیگر به دور زدن کامل کره زمین نزدیک تر شد

به گزارش مالکوم، زارا روث فورد، نوجوانی که می خواهد به جوان ترین زنی تبدیل شود که به تنهایی به دور دنیا پرواز می کند.

خلبان جوان یک گام دیگر به دور زدن کامل کره زمین نزدیک تر شد

به گزارش دنیای سفر به نقل از یورونیوز؛ زارا روث فورد، خلبانی که می خواهد به جوان ترین زنی تبدیل شود که به تنهایی به دور دنیا پرواز می کند، روز چهارشنبه پس از فرود در جاکارتا به چالش هایش در عبور از سیبری اشاره کرد.

این خلبان 19 ساله بلژیکی-بریتانیایی که در ماه اوت بلژیک را برای این سفر ترک کرد، امیدوار است تا اواسط ژانویه 2022 سفر 51 هزار کیلومتری خود در پنج قاره و 52 کشور را به سرانجام برساند.

او به خبرنگاران در مرکز اندونزی گفت که سخت ترین مسیری که تا به امروز پرواز کرده است در شمال روسیه بود زیرا اگر مسئله ای پیش می آمد رسیدن کمک در دمای زیر صفر احتمالا ساعت ها طول می کشید.

زارا گفت: اگر به هر دلیلی موتور دچار مشکل شود، فکر می کنم می توانم زنده بمانم. می توانم روی زمین فرود بیایم یا از چتر نجات استفاده کنم یا داخل آب بپرم. در نهایت خوب خواهم شد.

وی با این حال افزود: مشکل این است که اگر من در دمای منفی 35 درجه سانتی گراد باشم، وقتی روی زمین فرود بیایم و سه ساعت با نزدیک ترین انسان فاصله داشته باشم، در واقع نمی دانم چقدر می توانم زنده بمانم.

روث فورد برای رسیدن به معیارهای پرواز به دور دنیا، دو نقطه مقابل یکدیگر در کره زمین را تعیین کرده است که یکی شهر جمبی در اندونزی و دیگر شهر توماکوی کلمبیا است.

این دختر خلبان با توصیف این که هر پرواز به تنهایی یک ماجراجویی و چالش هوشمندانه است، ابراز امیدواری کرد که سفر او الهام بخش دیگر زنان جوان در حوزه های هوانوردی، علم، فن آوری، ریاضیات و مهندسی باشد.

رکوردی که او برای شکستن آن تلاش می کند متعلق به شستا ویز است که در سال 2017 یعنی در زمان پرواز انفرادی به دور دنیا 30 ساله بود.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1911

به "خلبان جوان یک گام دیگر به دور زدن کامل کره زمین نزدیک تر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلبان جوان یک گام دیگر به دور زدن کامل کره زمین نزدیک تر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید