دکتر نوروزی: چطور می توانیم زمین چمن مان را عاری از میکروب و ویروس کنیم؟

به گزارش مالکوم، معاون پزشکی باشگاه استقلال تاکید نمود که عده ای دوست دارند مسابقات لیگ برتر فوتبال برگزار گردد و این اتفاق هم رخ خواهد داد.

دکتر نوروزی: چطور می توانیم زمین چمن مان را عاری از میکروب و ویروس کنیم؟

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، دکتر امین نوروزی در گفت وگو با برنامه تهران ورزشی در پاسخ به این سوال که تحلیلش درباره از سرگیری مسابقات لیگ برتر چیست؟ گفت: اساتید و دوستان در این چند روز مصاحبه های خیلی خوب و زیادی کردند و متفق القول بر این نظر بودند که مسئولان، باید لیگ را برگزار نمایند و دیگر لزومی ندارد که من یا گروه پزشکی که در کنار بازیکنان مصدوم واقعا خدمت می نمایند و می توانند صاحب نظر اصلی باشند، حرف بزنیم.

وی ادامه داد: عده ای که دوست دارند لیگ برگزار شود و حتما هم خواهند توانست لیگ را برگزار نمایند و لزومی ندارد که امثال من که 25 سال در کنار بازیکنان و مصدومان ورزشی از صفر تا 100 مسائل بازیکنان قرار داشتم، صحبت کنم. کاری به قهرمانی، رتبه و تیم اول و پنجم ندارم. همه بازیکنان بالاخره یک زندگی حرفه ای دارند و وقتی این زندگی حرفه ای دچار مشکل می شود چند خانواده را تحت الشعاع قرار می دهد.

نوروزی مطرح کرد: ما از حداقل امکانات محروم هستیم. در استقلال و برخی از تیم ها شاید برای تغذیه هم مشکل داشته باشیم و چطور می توانیم زمین چمن مان را عاری از میکروب و ویروس کنیم؟ چطور می توانیم تمام تجهیزات ورزشی تیم و باشگاه را عاری از ویروس کنیم؟ آیا به ما ضمانت می دهید که در داخل تیم کیت آزمایش و متخصص بیاورید و از بازیکنان تست بگیرید و آیا فکر می کنید این تست دریافت در هر 3-4 روز کافی است؟ این ویروس ممکن است از یک اتاق، یک ماشین و ... منتقل شود. این ویروس پیامدهای مهلکی دارد.

معاون پزشکی باشگاه استقلال در واکنش به صحبت های حریرچی معاون وزارت بهداشت که گفته دیگر درباره فوتبال صحبت نمی کنم، توضیح داد: از صندلی استقلال صحبت نمی کنم بلکه از صندلی سلامت ورزش حرف می زنم. وقتی در این رشته وارد شدم، افراد زیادی در این حوزه کار نمی کردند و فقط دکتر زرینه بود، ما مستقیم در کنار بازیکنان بودیم و می دانیم اگر بازیکنان دچار مشکل شوند و زندگی حرفه ای شان را از دست بدهند چه مسائلی پیدا می نمایند.

نوروزی اضافه نمود: نباید سطحی نگر باشیم و باید حرفه ای تصمیم بگیریم. المپیک تعطیل شد، آیا آنها هم منطق نداشتند و فکر می کردند باید سرسری تصمیم بگیرند؟ بازیکنان باید امکانات در اختیارشان قرار بگیرد. ما نامه ای آماده کردیم تا به سازمان لیگ بدهیم و در این نامه خواسته ایم که یکسری تسهیلات برای ما تهیه نمایند. مواد ضدعفونی نماینده دست و سطوح در اختیار مان باشد. آیا می توانیم چمنی که استفاده کنیم دور آن را حصار بکشیم و بگوییم فقط استقلال استفاده کند و آیا اجازه ضدعفونی کردن آن زمین را به ما می دهند و این اجازه را می دهند که نگذاریم کسی از آن زمین استفاده نکند؟

نوروزی گفت: باید ابزار لازم را در اختیار همه تیم ها قرار دهند و همه تیم ها این امکانات را داشته باشند. آیا می دانیم ورزشکاری که دچار مشکل می شود چه زمانی به زمین فوتبال برمی شود؟ کاری ندارم چه تیمی اول می شود یا چه مقامی کسب می نماید. تجربه نشان داده که یک تیم در رتبه اول بوده ولی در هفته های پایانی پایین آمده است، ولی من به سلامت بازیکنان نگاه می کنم و چون همه بازیکنان دغدغه سلامتی شان را دارند. مطمئن هستم که لیگ را برگزار خواهند کرد و فقط امیدوارم که هیچ مسئله ای برای ورزشکاران پیش نمی آید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 954

به "دکتر نوروزی: چطور می توانیم زمین چمن مان را عاری از میکروب و ویروس کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکتر نوروزی: چطور می توانیم زمین چمن مان را عاری از میکروب و ویروس کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید