فراخوان شرکت در چالش نوآوری اصلاح سطح تجهیزات دندانپزشکی تیتانیومی و فولادی با پوشش DLC

به گزارش مالکوم، فراخوان شرکت در چالش نوآوری اصلاح سطح تجهیزات دندانپزشکی تیتانیومی و فولادی با پوشش DLC اعلام شد.

فراخوان شرکت در چالش نوآوری اصلاح سطح تجهیزات دندانپزشکی تیتانیومی و فولادی با پوشش DLC

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ سرگرمی و سفر بیشتر بدانید.

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، فراخوان شرکت در چالش نوآوری اصلاح سطح تجهیزات دندانپزشکی تیتانیومی و فولادی با پوشش DLC اعلام شد. علاقه مندان تا 28 خردادماه برای ثبت نام در این فراخوان فرصت دارند. پذیرش طرح ها از طریق سایت اینوتن (http://innoten.ir) انجام می شود. هدف اصلی این چالش، ایجاد پوشش DLC روی مته­ های دندان­پزشکی از جنس فولاد زنگ نزن 316 L و همچنین ایمپلنت های دندانی از جنس آلیاژ های تیتانیوم است.

این پوشش باید از مقاومت به سایش، فرسایش و مقاومت به خوردگی مطلوبی برخوردار باشد. زیست سازگاری، کاهش فعالیت باکتری، استحکام چسبندگی مناسب و ضریب اصطکاک پایین از دیگر ویژگی های مدنظر برای پوشش مذکور است.

اصلاح سطح تجهیزات دندانپزشکی تیتانیومی و فولادی با پوشش DLC؛ تجهیزات دندانپزشکی به علت آنکه در فضای داخل دهان مورد استفاده قرار می گیرند لازم است دارای ویژگی های خاصی باشند. مقاومت به سایش نخستین ضرورت این تجهیزات است. این تجهیزات ضمن تماس با بافت سخت مینای دندان، در محیط اسیدی بزاق دهان قرار دارند؛ لذا به طور مداوم در معرض خوردگی نیز هستند. همچنین به علت کاربری آن ها در محیط دهان، نباید محل تجمع باکتری ها و عوامل بیماریزا باشند.

از این رو اینوتن فراخوان پیش رو به هدف رفع چالش مذکور، برای شناسایی و انتخاب پوششی که دارای ویژگی های زیست سازگار و در عین حال دارای خواص کاهش تجمع باکتری، مقاوم به سایش و خوردگی بر روی ایمپلنت های تیتانیومی و ابزار های دندانپزشکی از جنس فولاد زنگ نزن باشد مطرح نموده است؛ لذا از تمامی علاقمندان اعم از دانشجویان، پژوهشگران و… و شرکت های فناور که توانایی رفع چالش مطرح شده را دارند، دعوت می شود که در این چالش شرکت کنند.

شایان ذکر است؛ این چالش با حمایت شبکه تبادل فناوری برگزار خواهد شد و به تیم های برگزیده در مرحله اول؛ (7.5 میلیون تومان گرنت نقدی تولید محصول + 7.5 میلیون تومان گرنت آزمایشگاهی) و در مرحله دوم جوایز نقدی 15 میلیون تومانی و 10 میلیون تومانی به ترتیب به برگزیدگان اول و دوم اهدا خواهد شد. علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس www.innoten.ir مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1590

به "فراخوان شرکت در چالش نوآوری اصلاح سطح تجهیزات دندانپزشکی تیتانیومی و فولادی با پوشش DLC" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان شرکت در چالش نوآوری اصلاح سطح تجهیزات دندانپزشکی تیتانیومی و فولادی با پوشش DLC"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید