قربانی: برایم سخت بود جا پای فخری بگذارم، راه او را ادامه می دهم

به گزارش مالکوم، سرمربی نو تیم ملی شمشیربازی سابر گفت: برایم سخت بود جا پای پیمان فخری بگذارم و در همه کارها از او مشورت می گیرم.

قربانی: برایم سخت بود جا پای فخری بگذارم، راه او را ادامه می دهم

امین قربانی در مصاحبه با خبرنگاران درباره سمت تازه خود به اسم سرمربی تیم ملی شمشیربازی سابر بیان کرد: هیچ کسی نمی تواند جای پیمان فخری را در شمشیربازی جهان برای ایران پر کند. با توجه به نسلی که ساخته و اتفاقاتی که رقم زده است باید این واقعیت را پذیرفت. همواره گفته ام هر رشته ای آقای خاص دارد و آقای فخری، آقای خاص شمشیربازی ایران است. قبول این مسئولیت برای من هم واقعا سخت بود چون نزدیک به 18 سال است که شاگرد پیمان فخری هستم. واقعا سخت است جا پای او بگذارم و خودم را در آن حد هم نمی بینم. آقای فخری هم مشغله داشت و بیان کرد خسته شده است و چون نیاز بود برنامه هایی که داشتیم را جلو ببریم، این مسئولیت را قبول کردم و خوشحالم پیمان فخری به اسم مدیر تیم های ملی کنار ما هست و می توانم از او مشورت بگیرم.

او اضافه کرد: البته برنامه های ما قبل از المپیک هم معین بود و این برنامه با خود آقای فخری نوشته شد و مانند روال قبل جلو می رویم و امیدوارم بتوانیم با نتایج خوبی هم روبرو شویم.

قربانی در پاسخ به این پرسش که فخری حتما کنار تیم ملی سابر هست یا خیر، تاکید نمود: آقای فخری مدیر تیم های ملی سابر است. رابطه ای که ما داریم جدا از بحث شاگرد و استاد و سرمربی و مربی، رابطه عاطفی است و در تمام برنامه هایم از او مشورت می گیرم. او الگوی من است و او را رها نمی کنم .

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه با آغاز مسابقات ممکن است نتایجی که تیم می گیرد با زمان آقای فخری مقایسه گردد و این مسئله برایش ایجاد دغدغه نمی کند، توضیح داد: قاطعانه می گویم هیچ کسی نمی تواند نتایجی که پیمان فخری برای شمشیربازی ایران گرفت را تکرار کند. زمانی که خود آقای فخری با من صحبت کرد، اسم کردم که از لحاظ اخلاقی هم درست نمی دانم جا پای او بگذارم. اما چون اهداف و خط مشی یکی بود پذیرفتم و من هم کوشش می کنم تا کارهای خوب او را ادامه دهم و قرار نیست تغییری در برنامه ها ایجاد گردد. من هنوز به مشورت ها و یاری هایش نیاز دارم و دنبالش می روم تا سر تمرین ها بیاید. امیدوارم مسئولان ورزش قدر نابغه ای چون پیمان فخری را بدانند.

او ادامه داد: شمشیربازی ایران چند تا آدم خوب دارد که یکی آقای باقرزاده است. او برای ما فقط رییس نبوده بلکه مثل یک پدر دلسوز بوده است. فرد دلسوز دیگر پیمان فخری است که در زندگی شخصی و ورزشی برای من الگو است. این دو نفر به من لطف داشتند و با من صحبت کردند و گفتند همان راه را ادامه دهم. واقعا قبول این مسئولیت برایم سخت بود و کار سختی هم در پیش دارم به ویژه اینکه این تیم سابقه خوبی دارد. سعی می کنیم همان برنامه ها را پیش ببریم و ان شاءالله به نتیجه خوبی برسیم.

سرمربی تازه تیم ملی سابر در خصوص حفظ انسجام در تیم همچون قبل، تاکید نمود: رفتن پیمان فخری شوک بزرگی نه تنها برای شمشیربازی بلکه برای ورزش ایران بود اما این بازیکنان به گونه ای آموزش دیدند که اولویت برایشان پرچم کشور باشد. من به بازیکنان نزدیک بودم و خصوصیات آنها را می شناسم اما باید بیشتر نزدیک شوم. از این مسئله مطمئنم که انگیزه و هدف بازیکنان هیچ وقت کم نمی گردد.

قربانی در پاسخ به این پرسش که با وجود نتایج خوب سابر، این نقد به تیم وارد بوده است که فقط به چند نفر خلاصه شده است و آیا چنین چیزی را قبول دارد، توضیح داد: من این حرف را قبول ندارم. بازیکن ساختن در شمشیربازی سخت و زمان بر است اما با این حال ما پشتوانه های خوبی داریم. نیما زاهدی را پرورش دادیم و امیر حسین شاکر در تیم بزرگسالان آموزش دیده است. به فکر پشتوانه ها بودیم و اگر یک نفر کنار بگذارد، نفر داریم که جایگزین کنیم هر چند که باید بیشتر کار کنیم و وقت بگذاریم. ما بازیکنان خوبی هم در تیمهای نوجوانان و جوانان داریم و پشتوانه ما ضعیف نیست.

سرمربی تیم ملی در خصوص اینکه برنامه های تیم همچون قبل اجرایی می گردد یا خیر، تاکید نمود: رییس فدراسیون شمشیربازی و همه همکارانش نگاه دلسوزانه و حمایت گر دارند. 40 روز دیگر کاپ های جهانی و مسابقات کلاس A آغاز می گردد و بعد بازی های آسیایی را در پیش داریم از این رو مثل همواره ما را حمایت می نمایند. تا الان که برنامه ها را دادیم مسئله ای نداشتیم. هفته آینده اردوی تیم ملی آغاز می گردد و با آقای پیکر آرا صحبت کردم که در تیم ملی به ما یاری کند و استقبال هم کرد. او مربی خوبی است و با تیم های مختلف کار نموده است.

قربانی در انتها گفت: خدا را شکر حرف ها در شمشیربازی درحد شعار نیست و برنامه و خواسته های ما اجرا می گردد. امیدوارم مسئولان هم مثل قبل از لحاظ بودجه و سخت افزاری ما را حمایت نمایند. از آقای صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک تشکر می کنم که همواره به شمشیر بازی لطف داشت و بدون تشریفات خاصی به اردوی ما می آمد و شاهد زحمت بازیکنان بود. تشکر ویژه از پیمان فخری می کنم و هنوز به بودنش نیاز دارم. آقای باقرزاده و حدادیان هم زحمت زیادی کشیدند. با دعای مردم کوشش می کنیم به نتایج خوبی برسیم. معتقدم همه باید یاری کنیم تا به موفقیت برسیم و هر مشاوره و مشورتی باشد را هم می پذیریم چون هدف این است جایگاهی که پیمان فخری به دست آورده را حفظ کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1725

به "قربانی: برایم سخت بود جا پای فخری بگذارم، راه او را ادامه می دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قربانی: برایم سخت بود جا پای فخری بگذارم، راه او را ادامه می دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید