مربی لبنان: همه در تایپه از فوتسال ایران می گویند، تایلند را بردیم که به ایران نخوریم!

به گزارش مالکوم، سرمربی ایرانی تیم ملی فوتسال لبنان گفت: دوست داریم با تیم ملی ایران در فینال جام ملت های آسیا بازی کنیم.

مربی لبنان: همه در تایپه از فوتسال ایران می گویند، تایلند را بردیم که به ایران نخوریم!

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی فوتسال لبنان با راهنمایی شهاب سفال منش شگفتی ساز مرحله گروهی مسابقات جام ملت های فوتسال آسیا و با شکست دادن تیم مدعی تایلند و قرار دریافت در رتبه نخست گروه D، از رویارویی با ایران در مرحله یک چهارم نهایی گریخت.

شهاب سفال منش در گفت وگو با خبرنگاران، درباره موفقیت تیمش در این رقابت ها شرح داد: ما از یک سال پیش در لبنان استارت زدیم و ابتدا تلفیقی از بازیکنان تیم المپیک و باتجربه ها را در ترکمنسان محک زدیم و سپس اسامی نهایی برای جام ملت ها معین شد. در واقع یک سال بسیار فشرده را در لبنان پشت سر گذاشتیم تا تیم فعلی آماده گردد. لبنان پتانسیل زیادی دارد و کشور فوتسال خیزی است اما احتیاج به نظم و انضباط تیمی دارد. لبنانی ها فردی را می خواستند که فوتسال را به آن ها آموزش دهد اما به لحاظ بودجه ای، چندان وضعیت خوبی نداشتند.

او اضافه نمود: ما در مجموع 28 روز برای آمادگی تیم زمان داشتیم و 17 جلسه تمرین برگزار کردیم، کمپ یک هفته ای برپا کردیم و 4 بازی محبت آمیز هم با تیم های عراق و مالزی انجام دادیم. مسائل ما مشابه مسائل بازیکنان تیم ملی ایران است. ما هم دیر به چین تایپه وارد شدیم و مسائلی مثل تغییر زمان، سردی هوا، وضعیت هتل و زلزله را داشتیم.

سرمربی تیم ملی لبنان همچنین درباره اینکه با اول شدن در گروه، از مقابله با ایران فرار کردند، گفت: از اول می دانستیم اگر تیم دوم گروه شویم به ایران می خوریم. این اتفاق برای ما در انتخابی المپیک افتاده بود و فکر می کنم بدشانس ترین تیم در آسیا تیمی است که در مرحله حذفی به ایران بخورد. تیم ایران هم از نظر من نسل بسیار خوبی دارد و تیمی است که شخصیت قهرمان شدن در مسابقات را دارد بازیکنانش هم به لحاظ روانی آماده بازی با تایلند هستند.

سفال منش همچنین درباره پیروزی تیمش مقابل تایلند یکی از مدعیان قهرمانی اظهار کرد: ما وقتی کیفیت بازی های لبنان را دیدیدم هم دل شدیم تا این تیم را شکست داده و در مرحله حذفی به ایران نخوریم. با کیفیتی که عراق مقابل ایران نشان داد، کار راحتی هم مقابل این تیم در مرحله یک چهارم نهایی نداریم. با این حال هدف اولمان صعود از گروه و افزایش رده بندی جهانی لبنان بود. لبنان در هشت سال اخیر در سید سه قرار می گرفت اما با این مسابقات به جمع هشت تیم برتر برگشت. ما تا اینجا به اولین هدفمان رسیدیم؛ از اینجا به بعد هر اتفاقی بیفتد، شگفتی جدیدی برای ماست. عراق دو هفته در لبنان اردو زد و هزینه زیادی نموده است. اما تمام تلاشمان را می کنیم تا دست پر از زمین خارج شویم. اگر صعود کنیم، دوست دارم با ایران بازی کنیم چون هر کشوری در آسیا باید افتخار کند مقابل ایران بازی می نماید.

مدرس بین المللی فوتسال همچنین تاکید نمود: در چین تایپه همه از فوتسال ایران صحبت می نمایند. هر چه قدر که ایرانی ها در آسیا تیم های بیش تری داشته باشند نشان می دهد فوتسال از آن ایرانی هاست. بازی با ایران برای منِ مربی یک درس است. این شانس چقدر خوب است که در مرحله گروهی یا حداقل در مرحله نیمه نهایی به یک تیم رو کند. اگر خدا یاری کند و عراق را شکست دهیم و از نیمه نهایی هم عبور کنیم، در فینال با ایران مصاف خواهیم کرد اما صحبت دراین باره خیلی زود است و ما ابتدا سد محکمی به نام عراق داریم.

سفال منش در خاتمه در پاسخ به این پرسش که آیا قراردادش را با لبنان تمدید خواهد نمود یا نه، به خبرنگاران گفت: قرارداد من بعد از جام ملت ها با لبنان تمام می گردد و به ایران برمی گردم تا ببینم مقصد بعدی کجاست. درخواست تمدید قرارداد را داده اند اما هنوز جواب نداده ام چون احتیاج به استراحت دارم و باید به پیشنهادهای دیگر هم فکر کنم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 آذر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 539

به "مربی لبنان: همه در تایپه از فوتسال ایران می گویند، تایلند را بردیم که به ایران نخوریم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مربی لبنان: همه در تایپه از فوتسال ایران می گویند، تایلند را بردیم که به ایران نخوریم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید