مشوق های مالیاتی در حوزه گردشگری استان خوزستان اعطا می گردد

به گزارش مالکوم، معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره میراث فرهنگی خوزستان با بیان اینکه همکاری استانداری و میراث فرهنگی خوزستان برای اعطای مشوق های مالیاتی گفت: خوزستان به سیاست های تشویقی و حمایتی بیشتری در حوزه گردشگری احتیاج دارد.

مشوق های مالیاتی در حوزه گردشگری استان خوزستان اعطا می گردد

اگر علاقمند به سفر با بهترین کانادا تور ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

تبار قریب در گفت وگو با خبرنگار مالکوم در اهواز، با اشاره به تغییرات مثبت در آخرین اصلاحیه قانون اقتصادیات های مستقیم گفت: از ابتدای سال جاری مشوق ها و تسهیلات اقتصادیاتی گسترده ای برای راهنمایی منابع به سوی بخش های مختلف اقتصادی درنظر گرفته شده است.

وی اعطای مشوق های اقتصادیاتی به حوزه گردشگری را از جمله این تغییرات برشمرد و اضافه نمود: درآمدهای خدماتی هتل ها و مراکز اقامتی گردشگری اشخاص حقوقی غیردولتی که از ابتدای سال جاری از طرف مراجع قانونی ذی ربط پروانه بهره برداری یا مجوز دریافت کنند، از تاریخ آغاز فعالیت به مدت 5 سال و در مناطق کمتر توسعه یافته به مدت 10سال با نرخ صفر اقتصادیات محاسبه می شوند.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان توضیح داد: برای رونق یافتن ایجاد تاسیسات گردشگری، به دنبال مشوق های بیشتری هستیم و به وسیله استانداری و سازمان های مربوطه، این امر در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه یکی از مهم ترین مشوق های سرمایه گذاری در صنعت گردشگری ایران معافیت اقتصادیاتی است، گفت: براساس تبصره 3 ماده 132 قانون اقتصادیات های مستقیم، تمامی تأسیسات گردشگری دارای پروانه بهره برداری هر سال از پرداخت 50 درصد از اقتصادیات مشمول معاف هستند.

قریب با بیان اینکه هتل هایی که هم اکنون ساخته می شوند با توجه به مکان ساخت از 5 تا 13 سال معافیت دائم خواهند داشت، مطرح کرد: براساس مصوبه دولت به منظور فراهم کردن زمینه جلب سرمایه گذاری داخلی و خارجی با رعایت قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به تصویب بیش از 1166 منطقه نمونه گردشگری در مناطق مستعد کشور و قطب های گردشگری اقدام شده است.

وی توضیح داد: طبق قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری، هیات سرمایه گذاری خارجی در ایران به طور کامل پوشش داده خواهد شد. گسترش حوزه فعالیت سرمایه گذاران خارجی از جمله امکان پذیرشدن سرمایه گذاری در زیرساخت ها، به رسمیت شناختن روش های جدید سرمایه گذاری خارجی از جمله تأمین اقتصادی پروژه ای، بازخرید و انواع روش های ساخت بهره برداری و واگذاری از مزیت های قانون جدید تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی است.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 699

به "مشوق های مالیاتی در حوزه گردشگری استان خوزستان اعطا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشوق های مالیاتی در حوزه گردشگری استان خوزستان اعطا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید