نقاب پوشان، سفارت ونزوئلا در بولیوی را اشغال کردند ، کاراکاس: می خواستند قتل عام نمایند

به گزارش مالکوم، به گفته سفیر ونزوئلا در بولیوی، به دنبال استعفای اوو مورالس از ریاست جمهوری این کشور، افراد نقاب پوش به این سفارتخانه حمله کردند و دیپلمات های ونزوئلایی از ترس جانشان مجبور به فرار از سفارت شدند.

نقاب پوشان، سفارت ونزوئلا در بولیوی را اشغال کردند ، کاراکاس: می خواستند قتل عام نمایند

به گزارش گروه بین الملل مالکوم، به دنبال تنش ها و ناآرامی ها در بولیوی و اعلام استعفای رئیس جمهور این کشور، منابع رسانه ای از حمله افراد ناشناس و نقاب پوش به سفارت ونزوئلا در بولیوی خبر دادند؛ حمله ای که به گفته سفیر ونزوئلا، عاملان آن می خواستند اعضای سفارت را قتل عام نمایند.

به نوشته راشا تودی، یک گروه از افراد نقاب پوش در بحبوحه تنش ها در بولیوی و اعلام استعفای اوو مورالس از ریاست جمهوری این کشور، به سفارت ونزوئلا در بولیوی حمله کردند؛ حمله ای که سبب شد سفیر و دیگر اعضای این سفارتخانه از ترس جانشان متواری شوند.

کریسبیلی گونزالز سفیر ونزوئلا در بولیوی در پیامی صوتی که به دست شبکه راشا تودی رسیده، به جزئیاتی از این حمله افراد نقاب پوش اشاره نموده است.

سفیر ونزوئلا در بولیوی گفت: ما حالمان خوب است اما سفارت (توسط گروه نقاب پوش) غصب شده است. آنها می خواستند ما را قتل عام نمایند. لطفا من از شما (راشا تودی) می خواهم این موضوع را گزارش دهید.

به گفته او، افراد نقاب پوش که به دینامیت و سپر مجهز شده بودند، به زور وارد سفارت شدند.

انتشار گزارش حمله افراد ناشناس به سفارت ونزوئلا در بولیوی ساعتی بعد از اعلام استعفای مورالس از ریاست جمهوری انجام شده است.

در یکی از فیلم هایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده، مردی خطاب به همه ونزوئلایی های ساکن بولیوی، از آنان خواسته است در ضدیت با نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا، به سفارت کاراکاس در لاپاز بروند و سفارت را در اختیار بگیرند.

نیکلاس مادورو در واکنش به استعفای مورالس، در محکومیت این تحولات آن را کودتای تمام عیار خوانده است.

بامداد امروز دوشنبه، مورالس کمتر از یک روز بعد از اعلام آمادگی برای برگزاری دور تازه ای از انتخابات ریاست جمهوری بولیوی، استعفای خود را گفت.

مورالس در سخنرانی خود ضمن اعلام استعفا، از مخالفان و رهبران آنها برای ایجاد اغتشاش و ناامنی در بولیوی شدیدا انتقاد کرد.

او در انتخابات اخیر ریاست جمهوری این کشور پیروز شده بود با اختلاف اندک رقیب خود کارلوس مسا را شکست دهد و دادگاه انتخاباتی بولیوی روز آدینه بعد از خاتمه شمارش دستی انتخابات ریاست جمهوری این کشور، رسما پیروزی اوو مورالس را تایید نموده بود.

با این حال، مخالفان نتیجه انتخابات را به دلیل ادعای تخلفات نپذیرفتند و طی چند روز گذشته خیابانهای این کشور را عرصه اعتراضات و اغتشاشات خود نموده بودند.

براساس گزارش رسانه های غربی، علاوه بر اتهامات در زمینه نتیجه انتخابات، مخالفان حضور سه باره وی در انتخابات ریاست جمهوری را نیز غیرقانونی خوانده اند. طبق قانون اساسی بولیوی، هر فرد تنها دو دوره متوالی می تواند به عنوان رئیس جمهور بر مسند قدرت باشد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 571

به "نقاب پوشان، سفارت ونزوئلا در بولیوی را اشغال کردند ، کاراکاس: می خواستند قتل عام نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقاب پوشان، سفارت ونزوئلا در بولیوی را اشغال کردند ، کاراکاس: می خواستند قتل عام نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید