هتل هن نا ژاپن؛ هتلی که کارمندانش ربات هستند

به گزارش مالکوم، براساس مطالعه ای که بطور مشترک توسط اقتصاددانان دانشگاه ام.آی.تی و دانشگاه بوستون انجام شد، به ازای هر رباتی که به نیروی کار اضافه می شود، حدود 6 نفر کار خود را از دست داده و دستمزدها تا سه چهارم یک درصد کاهش می یابند. این مطالعه نشان می دهد که 670000 آمریکایی بخاطر ربات های صنعتی بین سالهای 1990 تا 2007 کارشان را از دست داده اند. پژوهشی دیگر پیشگویی ناراحت کننده تری را ارائه می کند؛ تا 15 سال آینده بیش از 10 میلیون کارگر بریتانیایی می توانند توسط ربات ها جایگزین شوند. هتل هن نا ژاپن Henn Na Hotel Tokyo Nishikasai یک یک هتل روباتیک بوده و به عنوان اولین هتل با کارمندان ربات ثبت شده است. با ما در این مقاله جالب و خواندنی همراه باشید تا شما را بیشتر با هتل هن نا ژاپن آشنا کنیم.

هتل هن نا ژاپن؛ هتلی که کارمندانش ربات هستند

آشنایی

در این هتل روباتیک از مسئول پذیرش تا پیش خدمت و نگهبان همگی ربات هستند. پشت میز پذیرش سه ربات ایستاده اند؛ یک ربات انسان نمای دختر، یک ربات دایناسور با پاپیون و کلاه و یک اندروید. ربات های چند زبانه به میهمان ها توضیح می دهند که چگونه می توانند پذیرش یا از هتل خارج شوند. یک ربات باربر چمدان ها را تا اتاق حمل کرده و در اتاق رختکن یک بازوی روباتیک وسایل را برای میهمان ها مرتب می کند. هیچ کلیدی برای درها وجود ندارد و به جای آن، از سیستم تشخیص چهره برای ورود استفاده می شود.

داخل اتاق، یک ربات کوچک به شکل گل لاله روی پاتختی واقع شده است که میهمان ها را در طول اقامتشان همراهی می کند. این ربات می تواند چراغ ها را خاموش یا روشن نماید، وضع هوا را پیش بینی کرده و زنگ ساعت را برای بیدار شدن تنظیم کند. با این حال، زمانیکه یکی از کارکنان گاردین در سال گذشته از هتل بازدید کرد، این ایده را نسبتا سحرآمیز خواند، چرا که به مداخله انسانی برای کارکرد درست ربات ها نیاز بود.

منبع: همگردی
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1434

به "هتل هن نا ژاپن؛ هتلی که کارمندانش ربات هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتل هن نا ژاپن؛ هتلی که کارمندانش ربات هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید