همزیستی خودروهای برقی و بنزینی می تواند همچنان ادامه داشته باشد

به گزارش مالکوم، خودروهای برقی و بنزینی می توانند همچنان به همزیستی ادامه دهند؛ این گفته نظر مدیرعامل هیتاچی آمریکا است. پیش از آنکه خودروهای برقی در سرتاسر جهان فراگیر شوند، قطع به یقین دوره ای سپری خواهد شد که در آن، این محصولات و بنزینی ها در کنار هم به حیات خود ادامه می دهند.

همزیستی خودروهای برقی و بنزینی می تواند همچنان ادامه داشته باشد

خبرنگاران - هشام عبدالصمد رئیس هیات مدیره و مدیرعامل هیتاچی آمریکا اعتقاد دارد ما دوره ای را پشت سر خواهیم گذاشت که این خودروهای برقی و بنزینی همزیستی خواهند داشت. ظرف 15 سال آینده بخش خودروهای تجاری سبک و تجاری، ناوگان های حمل و نقل و اتوبوس های برقی فراگیر خواهند شد.

دوره گذار از خودروهای بنزینی پانزده سال است

اما دوره گذار در آمریکا بیشتر از 15 سال طول خواهد کشید. عبدالصمد می گوید: این را می دانیم که گذار به برقی ها صد در صد و یک شبه اتفاق نخواهد افتاد. این سفر 20 تا 30 سال طول می کشد.

هیتاچی آمریکا از شرکت های زیرگروه هیتاچی ژاپن است که از سال 1948 در آمریکا دفتر تأسیس کرد. عبدالصمد که در ماه مه سال جاری به عنوان مدیرعامل هیتاچی آمریکا منصوب شده، در خصوص پیشه و کسب وکار این شرکت در زیرساخت های فناوری های خودروهای برقی با یاهو فایننس مصاحبه نموده و همچنین اطلاعاتی در خصوص همکاری با شرکت تاوی استاک Tavistock درخصوص شهرهای هوشمند در فلوریدا در اختیار گذاشته است.

شهر هوشمند Lake Nona

در ایالات فلوریدا، شهر هوشمندی در لیک نونا Lake Nona در حال شکل گیری است که بیشترین سرعت رشد را در جوامع آمریکایی دارد. در این شهر هوشمند عظیم ترین ناوگان خودران [خودروهای بدون احتیاج به راننده] با طولانی ترین مسافت ها در مقایسه با سایرناوگان ها در حال خدمت رسانی به مردم این شهر است.

همچنین این شهر هوشمند زودتر از سایر شهرهای دیگر به نسل پنجم شبکه های مخابراتی موسوم به 5G مجهز شده است. هیتاچی آمریکا به تازگی سامانه توزیع برق ABB ABB Power Grids خود را در این شهر هوشمند راه اندازی نموده که امکان پیاده سازی حمل و نقل نوین الکترونیکی e-Mobility در مقیاس عظیم را فراهم آورده است.

عبدالصمد می گوید: آنچه سامانه توزیع برق ABB به ارمغان می آورد مدیریت توزیع برق و انرژی است به طوری که امکان استفاده همزمان از انرژی های تجدیدپذیر و تجدیدناپذیر به وجود می آید و دوران گذار با مدیریت بهتر سپری می گردد. با این سامانه با ایجاد تعادل، هزینه ها و مصرف انرژی پاک بهینه خواهد شد.

برای استفاده بهینه از این فناوری های جدید طوری که آثار زیست محیطی هم داشته باشد، ضروری است تعادلی در تمام اکوسیستم به وجود آید. این سامانه باید بتواند خود را برای زمانی آماده کند که همه خودروهای برقی به طور همزمان به پریزهای شارژ متصل هستند بدون آنکه فشاری به شبکه های توزیع وارد گردد.

لیک نونا آینده شهر های عظیم است

اطلاعات به دست آمده از شهرهای هوشمندی مثل لیک نونا می تواند در آینده برای مقیاس های عظیم تر و در کلان شهرها مورد استفاده قرار گیرد. از مهم ترین اهداف این شهرهای هوشمند، رفت و آمد بدون اصطکاک بین خودروها، پیاده ها و دوچرخه سواران است. یکی دیگر از اهداف این شهرهای هوشمند، درک چگونگی کارکرد خودروهای برقی به عنوان خدمات شهری در مقیاس عظیم است.

به گفته مدیرعامل هیتاچی آمریکا، گسترش خودروهای برقی، مسیری کاملا منطقی است و آغاز آن با خودروهای تجاری سبک فرصت بسیار مناسبی به وجود می آورد.

عبدالصمد می گوید: وقتی صحبت از خودروهای برقی می گردد اولین چیزی که به ذهن مردم می رسد خودروهای برقی شخصی مثل تسلا است. در حالی که خودروهای تجاری بهترین نقطه آغاز هستند. چون پیمایش آنها در طول روز بیشتر در داخل شهر و برای مسافت هایی است که باتری های کنونی از پس آن بر می آیند.

برای مثال اتوبوس های مدرسه، خودروهای تجاری که بسته های پستی را به مقصد می رسانند و از این قبیل موارد، در روز کمتر از 200 مایل [480 کیلومتر] طی می نمایند و شب ها به راحتی می توان آنها را در پارکینگ شارژ کرد.

البته وی اذعان دارد که تبدیل تمام ناوگان به خودروهای برقی اکنون از لحاظ مالی امکان پذیر نیست و برای انجام آن در بلندمدت احتیاج به سرمایه گذاری هم در فراوری هم در زیرساخت است.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: بیت ران
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1614

به "همزیستی خودروهای برقی و بنزینی می تواند همچنان ادامه داشته باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همزیستی خودروهای برقی و بنزینی می تواند همچنان ادامه داشته باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید