پیشنهادی برای تغییر قانون وقت اضافه، اول پنالتی بزنید، بعد وقت اضافه!

به گزارش مالکوم، خیلی ها معتقدند پنالتی زدن بیش از این که ربطی به قدرت تیم ها داشته باشد به شانس بستگی دارد. برای کمتر شدن این شانس، پیشنهادی مطرح شده که وقت اضافه در فوتبال را نیز هیجانی تر از قبل خواهد کرد.

پیشنهادی برای تغییر قانون وقت اضافه، اول پنالتی بزنید، بعد وقت اضافه!

به گزارش خبرنگاران، گل زنگ ایده پرداز طرح های نو آورانه در فوتبال که پیش از این نیز پیشنهادی درباره برگزاری تورنمنت فینال ها، توپ هوشمند و دو ساله شدن رقابت های جام جهانی ارائه کرده، پیشنهادی درباره وقت اضافه در رقابت های فوتبال ارائه کرده است.

این طرح پیشنهاد جدیدی در خصوص مسابقات فوتبالی که مساوی شده و به وقت اضافه کشیده می شود، را مطرح می کند.

Golzang@ در متن طرح پیشنهادی آورده است: یک تیم فوتبال 90 روز الی 90 ماه زحمت می کشد و تلاش می کند، اما با زدن یک پنالتی در عرض چند ثانیه همه چیز تمام می شود که این منصفانه نیست. با این شیوه و قانون جدید هم جذابیت و شیرینی پنالتی ها را در فوتبال حفظ می کنیم و هم عدالت و منصفانه بودن برد و پیروزی را برقرار می سازیم به این ترتیب همه چیز در چند ثانیه تمام نمی شود و تیم بازنده پنالتی ها 30 دقیقه فرصت دارد در صورت توانایی و لیاقت جبران امتیاز کند و یا بالعکس تیم برنده پنالتی ها 30 دقیقه فرصت دارد که گل بزند و با قاطعیت بیشتری پیروزی خود را مستحکم تر کند.

مطابق با این روش و قانون دو تیم قبل از اینکه وقت اضافه را شروع کنند اول پنالتی ها را می زنند!

بطور فرضی تیم برنده پنالتی را تیم آرژانتین (A) فرض می کنیم و تیم بازنده پنالتی ها را تیم برزیل (B). در این روش با شروع نیمه اول وقت اضافه این مزیت را به تیم (A) می دهیم که توپ در اختیار آنها باشد و بازی را آنها از نیمه زمین شروع کنند.

1- در حالت اول فرضی اگر تا سرانجام 30 دقیقه وقت اضافه هیچ گلی رد و بدل نشود و یا هر دو تیم بطور مساوی گل بزنند تیم (A) برنده خواهد بود زیرا برنده پنالتی ها هم بوده و این برتری را دارد.

آرژانتین 0 - برزیل 0

بنابراین آرژانتین برنده بازی است.

2- در حالت دوم وقتی است که در 30 دقیقه وقت اضافه تیم (A) گل بزند و با اختلاف حداقل یک گل برتری خود را حفظ کند که در نهایت نیز برنده بازی خواهد بود.

آرژانتین 1 - برزیل 0

بنابراین آرژانتین برنده بازی است.

3- در این سیستم و روش اولویت و برتری با گل زده در 30 دقیقه وقت اضافه است و حالت سوم تنها حالتی است که تیم (B) یعنی بازنده پنالتی ها می تواند برنده بازی باشد به این ترتیب که تنها با حداقل اختلاف یک گل بتواند در 30 دقیقه وقت اضافه تیم (A) را شکست دهد و برتری خود را در جریان بازی به اثبات برساند و دیگر در اینجا پوئن و مزیت برد پنالتی در نظر گرفته نمی شود.

برزیل 1 - آرژانتین 0

بنابراین برزیل برنده بازی است.

واقعیت این است که همانگونه که خیلی ها معتقدند ضربات پنالتی شانسی و 50-50 است، در این روش تیم (A) باز هم فرصت دارد تا این فرضیه را رد کند و قدرت خود را به اثبات برساند و در وقت اضافه گل بزند. با زدن پنالتی ها یک شوک مثبت به جریان بازی وارد می شود و هیجان و سرعت بازی را مضاعف می کند.

در ضمنً چند دقیقه ای که صرف زدن پنالتی می شود فرصت بسیار خوبی برای دو تیم است تا نفسی تازه کنند و با روحیه و تمرکز بهتری به ادامه بازی بپردازند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1379

به "پیشنهادی برای تغییر قانون وقت اضافه، اول پنالتی بزنید، بعد وقت اضافه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهادی برای تغییر قانون وقت اضافه، اول پنالتی بزنید، بعد وقت اضافه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید