چتر ناامنی بر سر کارمندان بانک

به گزارش مالکوم، خبرنگاران/آذربایجان شرقی این روزها تشخیص چهره های کارمندان بانک هم مانند دیگر خادمان جبهه سلامت، سخت بوده و در حالیکه کارشناسان مردم را از بیرون رفتن، منع می کنند، کارمندان ماسک به دهان و دستکش به دست بانک مجبور به حضور در محل کارشان هستند، آن ها با منابع آلودگی متعدد به ویژه اسکناس هایی سر و کار دارند که صدها بار دست به دست شده است.

چتر ناامنی بر سر کارمندان بانک

تغییر چهره شهر و حتی بانک ها توسط ویروسی که با چشم مسلح هم قابل دیدن نیست، غیرقابل تصور بود، اما کرونا این ضرورت را ایجاد کرد، به طوریکه باجه های بانک هم با پوشش نایلونی پوشانده شده و کارمندان بانک هم با ماسک و دستکش، مشغول ارائه خدمات به مشتریان هستند.

آن ها روزانه با مشتریان متعددی روبرو هستند که مراجعه حضوری و به خطر انداختن سلامتی خودشان و کارمندان بانک را به خدمات غیرحضوری بانکی و ماندن در خانه ترجیح می دهند. تجمع مشتریان پشت باجه ها کارمندان را نگران می کند و این روزها مسئولیت ارائه هشدارهای بهداشتی هم به وظایف آن ها اضافه شده است.

برخی مشتریان در حالی بر مراجعه حضوری به بانک ها اصرار دارند که مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی از افزایش سقف کارت به کارت به 10 میلیون تومان در ابزارهای خودپرداز، کیوسک، اینترنت بانک و همراه بانک خبر داده است.

تعدادی از کارمندان بانک از دلهره ها و ترس های کرونایی شان به مالکوم می گویند، خانم حسینی می گوید: کرونا مسئله ای شخصی نبوده و هر یک از ما و شهروندان نسبت به اجتماع و خانواده هایمان مسئولیت داریم، چرا که با مبتلا شدن من، جان خانواده ام هم به خطر می افتد.

وی می افزاید: کارمندان بانک خواسته مشترکی از همشهریان دارند و از آن ها می خواهند که از خدمات الکترونیکی و غیر حضوری بانک استفاده کنند، بانک مرکزی تمهیدات لازم را برای کاهش مراجعات حضوری در نظر گرفته است، به طوریکه امکان انجام اغلب امورات بانکی به صورت غیرحضوری هم ممکن بوده و تعدد روش های پرداخت های الکترونیکی مانند تلفن بانک، همراه بانک، اینترنت بانک و خودپردازها و افزایش سقف کارت به کارت به 10 میلیون و افزایش سقف برداشت از خودپرداز به 500 هزار تومان، بسیاری از مشتریان را از مراجعه حضوری به بانک بی نیاز می کند.

یکی دیگر از کارمندان بانک می گوید: به عنوان خادمان مردم از همشهریان تقاضا داریم تا حد امکان از خدمات غیرحضوری استفاده کنند، تجمع مشتریان پشت باجه ها کارمندان بانک را نگران می کند، هر چند الان تعداد مراجعان کم تر شده و بیشتر مشتریان ماسک و دستکش دارند، اما باز هم نگران هستیم.

به گفته آقای رضایی، ضدعفونی بانک توسط مسئول تدارکات به طور روزانه اجرا شده و اقلام بهداشتی شامل ماسک، دستکش و ضدعفونی کننده در اختیار آن ها قرار داده می شود، اتوماتیکها و وسایل مشترک به طور مداوم ضدعفونی می شود، اما آن ها توصیه می کنند مشتریانی که مجبور به مراجعه حضوری هستند، اتوماتیک شخصی به همراه داشته باشند.

به گزارش مالکوم، کارمندان بانک در اظهاراتشان اسکناس را یکی از آلوده ترین منابع انتقال کرونا عنوان می کنند و با گلایه از برخی مشتریان، می گویند: از مشتریان خواهش می کنیم برای حفظ سلامتی خودشان و کارمندان بانک از آوردن پول نقد خودداری کنند و تا زمان بهبود شرایط، پول های نقدشان را در یک جعبه یا جایی مطمئن در منزلشان نگهداری کنند.

آن ها یادآور می شوند: با توجه به تعطیلی مهد کودک ها و نگهداری پدربزرگ ها و مادربزرگ ها از فرزندان کارمندان، این گروه نیز در خطر بوده و کارمندان عذاب وجدان دارند تا مبادا ناقل ویروس به پدران و مادرانشان باشند.

آن ها تاکید می کنند: ما مجبور به ارائه خدمات هستیم، اما از همشهریان تقاضا داریم تا نه تنها به بانک ها، بلکه به بازار و مراکز خرید هم مراجعه نکنند، بانک ها حتی تماس یادآوری با مشتریان برای پرداخت اقساط را هم ممنوع کرده اند، همشهریان بحران کرونا را جدی بگیرند تا با کم ترین تلفات از این بحران عبور کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 794

به "چتر ناامنی بر سر کارمندان بانک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چتر ناامنی بر سر کارمندان بانک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید