چگونگی اکران فیلم های جشنواره برای اهالی رسانه اعلام شد

به گزارش مالکوم، تهران (پانا) -مدیر روابط عمومی سی ونهمین جشنواره فیلم فجر، توضیحاتی را پیرامون برنامه اکران، سینمای اهالی رسانه، اکران مردمی، اعلام اسامی فیلم ها، هیأت داوران، آیین افتتاحیه و... در این دوره جشنواره ارائه داد.

چگونگی اکران فیلم های جشنواره برای اهالی رسانه اعلام شد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی جشنواره فجر، مسعود نجفی، مدیر روابط عمومی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در مصاحبه ای تلفنی با برنامه در انتهای الوند پیرامون چگونگی برگزاری این دوره از جشنواره توضیحاتی را ارائه داد و گفت: تا فردا سه شنبه، هفت بهمن ماه، اسامی آثار کاندیدا شده که کمتر از بیست فیلم هستند، اعلام خواهد شد. البته در اعلام اولیه رشته نامزدی هیچ یک از آثار قید نشده است. اگر برنامه نمایش قطعی گردد، این آثار در جدول نمایش قرار خواهند گرفت و برای اهالی رسانه و درنهایت برای مردم اکران خواهند شد.

سینمای اهالی رسانه با دو نشست در روز

او درباره محل برگزاری جشنواره برای اهالی رسانه گفت: برنامه ریزی ما برای اکران آثار در برج میلاد و پردیس سینمایی ملت است. در برج میلاد، نشست آثار برگزار می گردد و در پردیس سینمایی ملت فیلم ها با همان برنامه نمایش برج میلاد اکران خواهند داشت.

نجفی ادامه داد: رسانه های ما دو بخش هستند. گروهی باید به تماشای فیلم ها بنشینند و درباره آثار مطلب بنویسند که این امکان در پردیس سینمایی ملت برایشان فراهم شده است. گروهی دیگر هم نشست ها را پوشش داده و از عوامل فیلم سوال می پرسند که برای این دسته نیز برج میلاد در نظر گرفته شده است. از آن جایی که سال جاری تعداد نشست ها کاهش یافته و به دو نشست در روز رسیده است، خبرنگارانی که نشست را پوشش می دهند به ما برای برج میلاد معرفی شده اند و باقی اصحاب رسانه در پردیس سینمایی ملت مستقر خواهند بود.

در اکران مردمی هیچ بلیتی در گیشه فروخته نمی گردد

نجفی درباره شرایط نمایش مردمی آثار گفت: با توجه به شرایط این روزها و همه گیری بیماری کرونا اگر با هماهنگی ستاد کرونا تصمیم برای اکران مردمی آثار قطعی گردد، هیچ بلیتی در گیشه فروخته نخواهد شد و به روال اکران عادی، خرید بلیت آثار به صورت اینترنتی خواهد بود و بلیت هر فیلم به صورت جداگانه و تکی به فروش خواهد رسید و دیگر به صورت سری فروخته نمی شوند و برخلاف سال های پیشین دیگر پیش خرید نخواهیم داشت.

داوری ها و پیش بینی از کیفیت آثار سال جاری

او درباره کیفیت داوری آثار گفت: داوران در مدتی که مشغول تماشای آثار بودند، به دقت فیلم ها را ارزیابی کردند و فکر می کنم خروجی خوبی خواهیم داشت. تفاوت این دوره با سال های گذشته در این بود که پیش ترهیات انتخاب ملزم به برگزیدن تعدادی آثار برای اکران در جشنواره بود که در پاره ای از موارد دیده می شد که تعدادی از آثار انتخاب شده به نسبت دیگر آثار کیفیت پایین تری دارند. سال جاری شیوه نمایش ما تغییر کرد و قرار بر این شد که تنها فیلم هایی که نامزد دریافت جایزه می شوند در لیست اکران قرار بگیرند. به همین دلیل پیش بینی من این است که کیفیت آثار سال جاری بهتر خواهد بود.

افتتاحیه برپا نمی گردد/ دو نکوداشت در اختتامیه

مدیر روابط عمومی درباره عدم برگزاری افتتاحیه جشنواره گفت: افتتاحیه همانند سال گذشته نخواهیم داشت و تنها دو نکوداشت در مراسم اختتامیه برگزار خواهد شد. جشنواره سال جاری تجربه متفاوتی خواهد بود و امیدوارم که جشنواره خوبی را پیش رو داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1394

به "چگونگی اکران فیلم های جشنواره برای اهالی رسانه اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی اکران فیلم های جشنواره برای اهالی رسانه اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید