30 درصد اصناف اجازه فعالیت دارند

به گزارش مالکوم، تهران (پانا) - رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه 70 درصد اصناف تهران اجازه فعالیت ندارند، می گوید فعالیت گروه شغلی یک نباید هیچ تداخلی با گروه های دو، سه و چهار داشته باشد یعنی هر واحد صنفی مطابق با رسته شغلی در پروانه کسب باید کالا عرضه کند و فروشگاه های زنجیره ای هم نمی توانند پوشاک یا ظروف به متقاضیان عرضه کنند.

30 درصد اصناف اجازه فعالیت دارند

به گزارش اتاق اصناف تهران، قاسم نوده فراهانی با اشاره به آغاز محدودیت های جدید مقابله به کرونا از امروز گفت: محدودیت ها شامل گروه شغلی یک نظیر نانوایی ها، سوپرمارکتها، خواربارفروشی ها، تعمیرگاه ها و لوازم یدکی فروش ها(خانگی و خودرو)، فروشگاه های زنجیره ای، مراکز بهداشتی و درمانی، داروخانه ها وچاپخانه ها نمی شود.

رئیس اتاق اصناف تهران ادامه داد: از امروز، اول آذرماه، تنها 30 درصد از اصناف اجازه فعالیت دارند و 70 درصد آنها تا دو هفته تعطیل هستند.

وی افزود: فعالیت گروه شغلی یک نباید هیچ تداخلی با گروه های دو، سه و چهار داشته باشد یعنی هر واحد صنفی مطابق با رسته شغلی در پروانه کسب باید کالا عرضه کند و فروشگاه های زنجیره ای هم نمی توانند پوشاک یا ظروف به متقاضیان عرضه کنند.

نوده فراهانی شرح داد: تمام واحدهای صنفی گروه یک نیز باید رأس ساعت 20 تعطیل شود چراکه رفت و آمد در خیابان از ساعت 21 به بعد ممنوع است و اصناف هم شامل این ممنوعیت هستند.

وی با بیان اینکه تمام بازرسان اتاق اصناف، بهداشت، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان صمت استان تهران و پلیس نظارت بر اماکن عمومی بر نحوه فعالیت اصناف نظارت دارند، بیان نمود: فعالان اصناف متخلف که دستورالعمل های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا را رعایت نکنند، بار اول تذکر و بار دوم اخطار دریافت می کنند و در صورت تکرار، صنف آنها پلمب می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1252

به "30 درصد اصناف اجازه فعالیت دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 درصد اصناف اجازه فعالیت دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید