19 فوتی و 3 مفقودی در سیل های اخیر کشور

به گزارش مالکوم، سرپرست سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر با تشریح مهم ترین اقدامات هلال احمر در سیل خردادماه، از امدادرسانی به 49 هزار و 562 نفر، در 27 روز گذشته اطلاع داد.

19 فوتی و 3 مفقودی در سیل های اخیر کشور

به گزارش مهر، محمودی، سرپرست سازمان امدادونجات، با اشاره به هشدارهای سازمان هواشناسی (سطح قرمز و نارنجی) در سطح کشور و با تشریح امدادرسانی از اول تا 27 خردادماه 1402، گفت: جمعیت هلال احمر ضمن اعلام آماده باش به کلیه مراکز عملیاتی در سطح کشور با توجه به شدت بارش ها که منجر به آسیب دیدگی و در راه ماندگی هموطنان در 23 استان و 76 شهرستان کشور شد، اقدام به ارائه خدمات امداد و نجات در 148 منطقه عملیاتی شامل: 9 شهر، 123 روستا، 8 منطقه عشایری و 8 محور سیل گیر و کوهستانی کرد.

محمودی مهم ترین اقدامات جمعیت هلال احمر را تشریح و بیان نمود: آماده باش کلیه مراکز عملیاتی تحت تاثیر، تهیه نقشه خطر با توجه با تجارب سال های گذشته، اعلام هشدار در رسانه های دیداری، شنیداری و فضای مجازی به هموطنان، ارسال پیغام ها و اینفوگراف های آموزشی در فضای مجازی و نشریه های مکتوب، رصد سایت های معتبر هواشناسی و ارتباط مستمر با مرکز هشدار سریع سازمان هواشناسی، ارتباط مستمر با مراکز EOC سازمان راهداری و سازمان اورژانس کشور، اعزام تیم های ارزیاب و جستجو و نجات به منطقه ها آسیب دیده، ارسال اقلام امدادی مورد احتیاج به منطقه ها آسیب دیده، ارتباط مستمر ویدیو کنفرانسی با استان های آسیب دیده و اعلام سطح حادثه به مراکز، حضور ریاست جمعیت هلال احمر در منطقه ها آسیب دیده جهت آنالیز روند امدادرسانی در منطقه ها آسیب دیده، اعزام تیم ارزیاب از سازمان امداد و نجات به منطقه ها آسیب دیده جهت آنالیز روند امدادرسانی در منطقه ها آسیب دیده و توزیع آب معدنی در منطقه ها آسیب دیده شهرستان های گرمی (اردبیل) و اردستان (اصفهان) با توجه به آسیب منابع آب آشامیدنی از مهم ترین اقدامات صورت گرفته به وسیله جمعیت هلال احمر است.

وی ادامه داد: طی عملیات های امداد و نجات در منطقه ها ذکر شده به علت بارش شدید باران و آبگرفتگی به 49 هزار و 562 نفر از آسیب دیدگان و در راه ماندگان خدمات امداد و نجات ارائه شد.

سرپرست سازمان امدادونجات، با اشاره به داده های ثبت شده به وسیله مراکز کنترل و هماهنگی عملیات (EOC) در سطح کشور، اضافه نمود: 671 آسیب دیده در سوانح مختلف جوی اسکان اضطراری و 135 آسیب دیده ناشی از بارش شدید باران پس از نجات به منطقه ها امن انتقال یافتند.

وی عنوان نمود: طی 27 روز گذشته، 14 مصدوم و بیمار (شامل 2 مادر باردار) به وسیله نجاتگران جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی انتقال یافتند و 3 مصدوم در محل حادثه خدمات لازم درمانی پیش بیمارستانی را دریافت کردند.

محمودی گفت: در 23 استان کشور و با بکارگیری 427 تیم عملیاتی و 174 دستگاه موتورپمپ و لجنکش، 450 منزل مسکونی از آب و گل و لای تخلیه شد.

این مقام مسئول ادامه داد: متاسفانه در این مدت زمان، 30 نفر از هموطنان به علت وقوع سیل (19 نفر)، رعد و برق (8 نفر) و ریزش کوه (3 نفر) به علت شدت جراحات در 10 استان کشور جان خود را از دست داده اند، بعلاوه طی این مدت با اعلام مفقودی 3 نفر در شهرستان کوهپایه (اصفهان) و محور کرج - چالوس (البرز) تیم های جستجو جمعیت هلال احمر در حال جست وجو منطقه ها آسیب جهت کشف مفقودین هستند.

سرپرست سازمان امدادونجات با اشاره به این که بیشترین امدادرسانی در استان اردبیل صورت گرفته، اضافه نمود: بر پایه داده های ثبت شده طی این مدت زمان، بیشترین امدادرسانی در استان های اردبیل با 45 هزار و 877 نفر، البرز با 1230 نفر و کرمان با 518 نفر به انجام رسیده است، بعلاوه با توجه به شدت آسیب ها امدادرسانی به آسیب دیدگان در استان های اردبیل، اصفهان و تهران ادامه دارد.

محمودی، عنوان نمود: در این مدت زمان، 49 دستگاه چادر، 573 بسته غذایی، 1050 تخته پتو، 259 هزار و 976 بطری آب معدنی، 440 تخته موکت، 3238 قوطی کنسروجات، 243 کیلوگرم نایلون، 1020 قرص نان، 94 ست شست وشو، 5 کیلوگرم خرما، 81 شعله والور، 200 کیلوگرم برنج، 10 ست بهداشتی، 15 کیلوگرم روغن، 84 ست ظروف، 55 کیلوگرم حبوبات، 83 عدد کلمن و 51 کیلوگرم قند و شکر بین افراد آسیب دیده از سیل و آبگرفتگی توزیع شد.

منبع: فرارو
انتشار: 31 خرداد 1402 بروزرسانی: 31 خرداد 1402 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 2181

به "19 فوتی و 3 مفقودی در سیل های اخیر کشور" امتیاز دهید

1 کاربر به "19 فوتی و 3 مفقودی در سیل های اخیر کشور" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "19 فوتی و 3 مفقودی در سیل های اخیر کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید