آخرین شرایط بازگشایی مدارس و برگزاری مسابقات ورزشی با حضور تماشاگران

به گزارش مالکوم، تهران (پانا) - استاندار تهران درباره بازگشایی مدارس و برگزاری مسابقات ورزشی ملی با حضور تماشاگران توضیحاتی ارائه داد.

آخرین شرایط بازگشایی مدارس و برگزاری مسابقات ورزشی با حضور تماشاگران

محسن منصوری استاندار تهران در جلسه ستاد مقابله با کرونا در استان تهران که صبح امروز در استانداری تهران برگزار گردید، گفت: مدیریت بیماری کرونا در استان به خوبی رخ داد و تعداد بستری و فوتی در استان در کمترین حالت خود است و باید مراقبت و کنترل گردد که غافلگیر نشویم.

وی اضافه کرد: هرچند اندازه فوتی سویه امیکرون زیاد نیست اما باید مراقبت کنیم که غافلگیر نشده و وارد پیک ششم نشویم. دغدغه ستاد ملی مقابله با کرونا بازگشایی کامل مدارس و دانشگاه ها است ما در تهران به علت شرایط موجود کمترین بازگشایی را داریم که از آموزش و پرورش درخواست داریم بازگشایی حداکثری را دنبال نمایند. ملاک ما سلامتی دانش آموزان و خانواده و کادر مدرسه است با رعایت این ملاک باید به سمت بازگشایی حداکثری برویم. در کل کشور، تهران نسبت به سایر نقاط بازگشایی کمتری در دانشگاه و مدارس داشته است. اگر امکان بازگشایی نیست امتحانات حتما باید حضوری باشد.

استاندار تهران درباره مسابقات ورزشی با حضور تماشاگران گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا خواستار برگزاری مسابقات ملی ورزشی به ویژه فوتبال با حضور تماشاگران است اما تاکید بر حضور حداقلی تماشاگران است و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی باید باشد متقاضی ابن موضوع وزارت ورزش بوده و ستاد مقابله با کرونا نیز تایید نموده است وزارت بهداشت هم آمادگی خود را اعلام خواهد نمود در استان نیز ما همه اقدامات لازم را انجام خواهیم داد اما اگر فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل ها رعایت نگردد مجبور به تجدید نظر هستیم.

وی درباره تزریق دوز سوم گفت: در حال حاضر 20 درصد دوز سوم تزریق شده است در حالی که دور اول 90 درصد تزریق شده است و ما باید این موضوع را دنبال کنیم و بتوانیم دوز سوم را در حداکثر اندازه پوشش دهیم.

منصوری درباره واکسن افراد زیر 12 سال گفت: در کمیته علمی و وزارت بهداشت این موضوع تایید گردد ما از ستاد ملی مقابله با کرونا برای واکسیناسیون بچه ها زیر 12 سال درخواست خواهیم کرد که برای خانواده های داوطلب انجام گردد.

وی درباره تامین بودجه برای تهویه مدارس گفت: باید بودجه لازم برای این منظور را تامین کنیم و باید از سازمان برنامه و بودجه درخواست یاری کنیم.

استاندار تهران درباره راهپیمایی 22 بهمن گفت: هنوز تصمیمی در این خصوص در ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته نشده اما به نظر می رسد مانعی در این خصوص وجود نداشته باشد اما همانطور که گفتم هنوز تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 فروردین 1401 بروزرسانی: 27 فروردین 1401 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1932

به "آخرین شرایط بازگشایی مدارس و برگزاری مسابقات ورزشی با حضور تماشاگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط بازگشایی مدارس و برگزاری مسابقات ورزشی با حضور تماشاگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید