انگلیس تا 13 سال دیگرفروش خوردوهای بنزینی را ممنوع می نماید

به گزارش مالکوم، خبرنگاران: دولت انگلیس اظهار داشت تا سال 2035 به فروش خودروهای جدید بنزین، دیزل و هیبریدی و ون ها انتها می دهد و اگر ممکن باشد این کار را سریع تر انجام می دهد.

انگلیس تا 13 سال دیگرفروش خوردوهای بنزینی را ممنوع می نماید

به گزارش مالکوم به نقل از تسنیم؛ انگلیس فروش خودروهای جدید بنزین، دیزل و هیبریدی را از 2035 یعنی 5 سال زودتر از زمان مشخص شده ممنوع می نماید. این کشور کوشش می نماید آلودگی هوا را کاهش دهد. به این ترتیب، بیش از یک قرن وابستگی به موتورهای احتراق داخلی انتها می یابد.

این اقدام انگلیس یک پیروزی برای خودروهای برقی است و اگر دنیای گردد، به ثروت فراوریکنندگان نفت آسیب می رساند و صنعت خودرو را متحول می نماید. خودرو یکی از نمادهای سرمایه گرایی در قرن بیستم بود.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس میخواهد از این اطلاعیه برای بالا بردن اعتبار محیط زیستی این کشور پس از از دست دادن مقام ریاست کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل استفاده کند.

دولت انگلیس خاطرنشان کرد تا سال 2035 به فروش خودروهای جدید بنزین، دیزل و هیبریدی و ون ها انتها می دهد و اگر ممکن باشد این کار را سریع تر انجام می دهد.

کشورها و شهرهای سراسر دنیا طرح هایی را برای کاهش خودروهای دیزل پس از رسوایی زیستی فولکس واگن در 2015 ارائه داده اند و اتحادیه اروپا قوانین سخت تری برای فراوری دی اکسید کربن اعمال نموده است.

شهرداران پاریس، مادرید، مکزیکوسیتی و آتن خاطرنشان کردند طرحی برای ممنوعیت تردد خودروهای دیزل از مرکز شهرها تا 2025 دارند. فرانسه آماده می گردد فروش خودروهایی را که سوخت های فسیلی می سوزانند تا 2040 ممنوع کند.

در حالی که تقاضا برای خودروهای برقی در انگلیس، دومین بازار بزرگ این خودرو ها در اروپا بالا رفته است، هنوز هم مدل های دیزل و بنزینی 90 درصد فروش خودرو در این کشور را تشکیل می دهند. خریداران مدلهای پاک تر نگران محدود بودن صندلی های شارژ این خودروها و هزینه آن هستند.

دولت انگلیس سال گذشته خاطرنشان کرد 2.5 میلیون پوند (3.25 میلیون دلار) دیگر برای نصب بیش از 1000 ایستگاه شارژ جدید برای خودروهای برقی در خیابان های شهر اختصاص می دهد.

این ممنوعیت یک تهدید برای مشاغل آلمان است چون انگلیس بزرگترین بازار صادرات برای خودروسازان این کشور است که 20 درصد فروش دنیای خود را تشکیل می دهد. ساخت خودروهای برقی نسبت به خودروهای دارای موتور احتراقی و هیبریدی زمان کمتری می برد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 741

به "انگلیس تا 13 سال دیگرفروش خوردوهای بنزینی را ممنوع می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس تا 13 سال دیگرفروش خوردوهای بنزینی را ممنوع می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید