اگر گوشی داخل آب افتاد چه باید کرد؟

به گزارش مالکوم، ممکن است برای شما نیز اتفاق بیافتد که گوشی موبایل آب خورده یا غوطه ور در آب گردد. در این خصوص شاید سوال برایتان ایجاد گردد که باید چه کاری انجام داد. راه هایی گفته خواهد شد تا بتوانید از گوشی های آب خورده مجدد بهره ببرید و تعمیر کنید.

اگر گوشی داخل آب افتاد چه باید کرد؟

به گزارش تابناک، درست است که گوشی های موبایل قطعات الکترونیکی و حساسی هستند و به هیچ عنوان نباید با آب تماس داشته باشد. در این خصوص باید گفت که گوشی همراه در روبرو با آب به این علت است که آب به عنوان رسانای الکتریکی می تواند به گوشی آسیب های بسیاری را داشته باشد.

بهتر است که دانش لازم را داشته باشید تا گوشی های آب خورده را تعمیر کنید و مجدد از آن ها بهره ببرید و شانس خود را برای تعمیر آن امتحان کنید.

به این صورت که اگر دانش کافی را در موجه با موبایل آب خورده داشته باشید، خواهید توانست تا با سرعت عمل مناسب مرحله های نجات آن را انجام دهید تا بتوانید با تعمیر به هنگام آن دوباره از آن بهره ببرید.

نکات اساسی برای نجات و تعمیر گوشی آب خورده

ده مرحله عنوان خواهد شد که به شما یاری می نماید، گوشی آب خورده را نجات دهید. مهمترین موضوع در این خصوص این است که باید سرعت عمل بالایی داشته باشید. به این صورت که آن را به سرعت از آب خارج کنید و مراحلی که در ادامه وجود دارد را با سرعت بالایی انجام دهید.

سریع تر انجام دادن این مراحل، شانس نجات و تعمیر گوشی آب خورده شما را افرایش می دهد. بهتر است سرعت عمل را همراه با دقت در طی مراحل زیر داشته باشید.

کار هایی که نباید انجام دهید

هرگز این کار هایی که در زیر عنوان شده را در روبرو با موبایل آب خورده انجام ندهید. به این علت که انجام دادن این کارها، انس نجات و تعمیر گوشی آب خورده را کاهش می دهد. بعضی از این کار ها عبارتند از:

هرگز گوشی همراه خود را روشن نکنید.

دکمه های فیزیکی روی گوشی را فشار ندهید.

گوشی را تکان ندهید. ممکن است بخواهید گوشی را تکان دهید تا آب های آن خارج گردد، اما این کار را نکنید.

روی گوشی فوت نکنید.

آرامش خود را حفظ نمایید.

10 مرحله برای نجات و تعمیر گوشی آب خورده

مراحلی که ادامه ذکر خواهد شد را به ترتیب انجام دهید تا شانس نجات و تعمیر آن را افزایش دهید. توجه داشته باشید که سرعت عمل بالا از موارد مهم در طی این مراحل است. در ادامه گام هایی را خواهید خواند که به شما در برخورد با گوشی آب خورده یاری خواهد نمود. این گام ها عبارتند از:

گام 1: خارج کردن باتری ازگوشی و خاموش کردن آن

بدون لمس هیچ دکمه فیزیکی، بایستی آن را خاموش کنید. در غیر این صورت پیروز به نجات آن نخواهید شد. اگر باتری گوشی شما جداشدنی نبود، آن را بلافاصله خاموش کنید.

گام 2: خارج کردن سیم کارت و کارت حافظه

سیم کارت و حافظه SD گوشی را از آن جدا کنید.

گام 3: جدا کردن باتری

باتری گوشی از درب پشت آن خارج کنید. اگر باتری آن جداشدنی نبود، مرحله بعد را انجام دهید.

گام 4: خشک کردن گوشی

با یک دستمال مناسب آن را کاملا خشک نمایید. مطمئن شوید که هیچ آبی روی گوشی نماند.

گام 5: خشک کردن اجزای سخت افزاری داخل گوشی

بهتر است در این مرحله گوشی را باز کنید. مجاری مختلف مثل جای هدفون، شیار های سیم کارت و حافظه SD، را خشک نمایید. می توانید آن را با هیتر یا سشوار نیز خشک نمایید و اگر این ابزار را در اختیار ندارید، گوشی را مستقیما زیر نور آفتاب بگذارید. مطمئن شوید که هیچ آبی روی گوشی همراه و مجاری آن نماند.

گام 6: بستن گوشی و قرار دادن در کیسه برنج

بعد از این که کاملا گوشی را خشک کردید، قطعات آن را ببندید و آن را در یک کیسه برنج قرار دهید. به علت خاصیت جذب رطوبت و نم بسیار زیادی که برنج دارد، آب نفوذ شده را از گوشی خارج می نماید.

گام 7: 24 ساعت گوشی را در کیسه برنج قرار دهید

گوشی را به طور کامل در آن قرار دهید. بهتر است که 24 ساعت در برنج بماند، تا شانس تعمیر را داشته باشد.

گام 8: خارج کردن گوشی از کیسه برنج

بعد از یک روز آن را از کیسه برنج خارج کنید و باتری و سیم کارت را در گوشی قرار دهید. در این حالت خواهید توانست گوشی را روشن کنید. اگر گوشی همراه شما روشن نشد، به مرحله بعد بروید.

گام 9: گوشی خود را به شارژ بزنید

اگر گوشی در این مرحله روشن نشد، آن را به شارژ بزنید. روشن نشدن گوشی به این علت است که نفوذ آب در گوشی و تماس آن با باتری، ممکن است باعث آسیب رسیدن به باتری شده باشد.

گام 10: روشن کردن گوشی آب خورده

در این مرحله خواهید توانس که مجددا گوشی خود را روشن کنید. اگر پیروز به روشن شدن آن شدید، نجات و تعمیر گوشی به درستی صورت گرفته است. در نتیجه بهتر است تعمیر آن را به افراد مجرب و قابل اعتمادی بدهید تا مشکل گوشی را به طور تخصصی آنالیز نمایند تا بتوانید که دوباره از آن استفاده نمایید. ممکن است یک قطعه خاص، با مشکل برخورده باشد و باید فقط آن قطعه سوخته باشد. در نتیجه با تعمیر یک قطعه، گوشی تعمیر خواهد شد.

نجات و تعمیر گوشی آب خورده به وسیله کارشناسان

تعمیرکاران مجرب موبایل می توانند گوشی را به راحتی و به طور تخصصی تعمیر کند. البته باید بدانید که هیچ تضمینی برای تعمیر گوشی آب خورده وجود ندارد، اما امتحان کردن شانس این کار در این موقعیت مفید خواهد بود.

اگر نمی خواهید گوشی خود را به تعمیر کار موبایل تحویل دهید تا پس از چندین روز تعمیر گردد، گوشی موبایل آب خورده را شخصا ببرید تا مقابل شما آنالیز و تعمیر گردد.

نتیجه گیری

دانش و طریقه آموزش تعمیر گوشی موبایل آب خورده در زندگی همه افراد مفید خواهد بود. در این حالت با داشتن سرعت و عکس العمل زیاد می توانید گوشی خود را نجات دهید. سپس از کارشناسان یاری بخواهید و تعمیر گوشی آب خورده را به راحتی انجام دهید.

منبع: فرارو
انتشار: 5 دی 1401 بروزرسانی: 5 دی 1401 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 2101

به "اگر گوشی داخل آب افتاد چه باید کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر گوشی داخل آب افتاد چه باید کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید