برنامه آمریکا برای مقابله با ایران اعلام شد

به گزارش مالکوم، خبرنگاران : لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه در جلسه ای در مجلس سنا گفت کشورش سیاست مهار ایران در خاورمیانه (غرب آسیا) را ادامه خواهد داد.

برنامه آمریکا برای مقابله با ایران اعلام شد

به گزارش به نقل از فارس، لوید آستین در جلسه ای روز پنجشنبه در کمیته نیروهای مسلح مجلس سنا شرح داد در بودجه سال مالی 2022 پنتاگون منابعی برای مقابله با توانمندی های موشکی ایران اختصاص داده شده است.

در این جلسه که برای بررسی بودجه پنتاگون در سال مالی 2022 در حال برگزاری است گفت تمرکز بودجه بر مسائل فضایی، پدافند موشکی و سنسورهای پیشرفته تر متمرکز خواهد بود.

لوید آستین در ادامه شرح داد این پیشنهاد بودجه به مقابله با توانمندی های روزافزون کشورهایی مانند کره شمالی و ایران در زمینه موشک های بالیستیک کمک خواهد کرد.

وزیر دفاع آمریکا گفت: ایران در راستای تلاش برای تهدید همسایگانش در منطقه به پیشبرد برنامه های هسته ای و موشکی خود و حمایت از گروه های نیابتی بی ثبات کننده در خاورمیانه ادامه می دهد.

آستین در ادامه گفت: ما از سوی کره شمالی که برنامه های بلندپروازانه ای برای امکان حمله به خاک آمریکا دارد هم با چالش های روبرو هستیم.

وزیر دفاع آمریکا در بخش دیگری از این جلسه گفت: ما کماکان سیاست حفظ توانمندی های خود برای مهار ایران در خاورمیانه را ادامه خواهیم داد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1642

به "برنامه آمریکا برای مقابله با ایران اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه آمریکا برای مقابله با ایران اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید