خبرنگاران شکل گیری 8 شتاب دهنده دارویی با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری

به گزارش مالکوم، تهران- خبرنگاران- ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری در حوزه سلامت تا به امروز از فعالیت 8 شتاب دهنده دارویی در کشور حمایت نموده که فراوری یک صد محصول نهایی را بدنبال داشته است

خبرنگاران شکل گیری 8 شتاب دهنده دارویی با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری

به گزارش روز شنبه خبرنگاران از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تامین زیرساخت های حوزه سلامت از جمله موضوعاتی است که در روزهای شیوع کرونا همه به ضرورت آن پی بردند. با این نگاه، توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری این حوزه اهمیت زیادی دارد، به همین دلیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به حوزه تامین این زیرساخت ها با حمایت از شتاب دهنده ها ورود کرد.

زیرساخت های حوزه سلامت به دارو، واکسن های انسانی، تجهیزات پزشکی، محصولات آرایشی و بهداشتی، طب بازساختی و پروبیوتیک های دارویی مربوط می گردد؛ حوزه ای حساس و راهبردی که اگر مورد بی توجهی قرار گیرد در شرایط بحرانی مثل شیوع ویروس کرونا و آنفلوآنزای فصلی و غیره با مسائل زیادی روبرو می شویم.

گام های برداشته شده در این حوزه کم نیست و فعالان نظام سلامت کشور با یاری زیست بوم فناوری و نوآوری توانسته اند بخش بزرگی از احتیاجهای این حوزه را تامین نمایند. یکی از این عرصه های فناورانه ای که به همت سرآمدان علمی و فناوران کشور متحول شده و توسعه خوبی را تجربه نموده، حوزه دارو و درمان است.

فراوری داروهای پیچیده مورد احتیاج کشور است که برای خرید هر قلم از آنها باید هزینه زیادی پرداخت کنیم، اما توانمندان علمی دست به کار شدند و با فراوری داروهای مورد استفاده در کشور سعی دارند بخش زیادی از این احتیاجها را در داخل تامین نمایند. این کوشش ها هم از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مورد حمایت ویژه قرار گرفته است؛ به طوری که تا به امروز از شکل گیری 8 شتاب دهنده دارویی در کشور حمایت شده و برای نظام سلامت کشور، فراوری یک صد محصول نهایی را در پی داشته است.

یکی از نهادهای موثر و حامی این زیست بوم ارزشمند، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. حمایت از فراوری استانداردهای مختلـف دارویـی، ایجـاد مسـیر سـبز بـرای دریافـت مجوزهـای سـازمان غـذا و دارو برای شرکت های دانش بنیان از جمله اقدامات ستاد توسعه زیست فناوری در حوزه دارو است.

شتاب دهنده ها شرکت هایی هستند که در ایده های جدید سرمایه گذاری می نمایند. آنها به صاحبان ایده ها یاری می نمایند تعریفی صحیح و نمونه اولیه مناسبی از کالا یا خدماتی که قصد نوآوری در آن صنعت را دارند، ارایه دهند.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1237

به "خبرنگاران شکل گیری 8 شتاب دهنده دارویی با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شکل گیری 8 شتاب دهنده دارویی با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید