خبر مهم وزارت کار درباره یارانه ها، عسگریان: این گروه از یارانه بگیران منتظر افزایش رقم یارانه باشند

به گزارش مالکوم، معاون رفاه و امور مالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در مرحله نو اجرای طرح ملّی کالابرگ الکترونیک، شرط بهره مندی از افزایش اعتبار براساس مقدار تورم کالا های اساسی، خرید حداقل 200 هزار تومان از اعتبار یارانه است.

خبر مهم وزارت کار درباره یارانه ها، عسگریان: این گروه از یارانه بگیران منتظر افزایش رقم یارانه باشند

به گزارش تسنیم، علیرضا عسگریان در خصوص مرحله نو طرح ملّی کالابرگ الکترونیک اظهار کرد: از 31 تیرماه و با اجرای مرحله نو از طرح کالابرگ، در صورت خرید 200 هزار تومان از اعتبار یارانه 400 هزار تومانی معادل 50 درصد، افزایش اعتبار بدون سقف برای خانوار ها اعمال می شود.

وی با بیان این که پرداخت یارانه برای جبران افزایش قیمت 11 قلم کالای اساسی با حجم مشخص تمرکز دارد، اضافه کرد: در مرحله نو، اندازه اختلاف تورّمی کالا های اساسی از سال 1401 بدون سقف 80 هزار تومان برای مردم شارژ می شود.

معاون رفاه و امور مالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا به امروز نزدیک به 90 هزار فروشگاه در اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی همراهی دارند و توزیع قابل قبولی شکل گرفته است.

عسگریان اظهار کرد: آموزش، تجهیز و اتصال فروشگاه ها با شرکت مجری طرح و بانک های عامل اجرا شده است و هدف گذاری دسترسی آسان و سریع مردم بود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وی با تأکید بر این که تورّم ایجادشده از طریق کالابرگ الکترونیکی جبران می شود، گفت: شرط بهره مندی در مرحله نو به 50 درصد کاهش یافته است که افزایش آزادی عمل مردم در آن دنبال می شود.

معاون وزیر کار با بیان این که دولت افزایش قیمت ها را پوشش می دهد و خانوار های کم درآمد در این خصوص حمایت می شوند، اضافه کرد: با توجه به مشخص اندازه سبد غذایی از نظر حجم و قیمت براساس اندازه تورّم مبلغی بدون سقف برای مردم شارژ می شود.

عسگریان تأکید کرد: در خصوص موضوع گرانی هم سازمان های نظارتی و تعزیرات باید برای اجرای مطلوب و اثرگذار طرح کالابرگ الکترونیکی ورود کنند.

وی گفت: جلوگیری از افزایش تورّم از برنامه های اصلی دولت است و در ماه های آینده دهک های دیگر هم مشمول این طرح خواهند شد.

معاون رفاه و امور مالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سه دهک اول 29 میلیون نفر را شامل می شود و در ادامه با استفاده از پایگاه اطلاعاتی رفاه ایرانیان دهک بندی به جای خانوار بر اساس تعداد نفرات صورت می گیرد.

عسگریان گفت: همه خانوار های مشمول طرح می توانند با نصب برنامه شبکه ملّی اعتبار شما و یا شماره گیری #1463*500* از به جای مانده اعتبار خود مطلع شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 31 تیر 1402 بروزرسانی: 31 تیر 1402 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 2192

به "خبر مهم وزارت کار درباره یارانه ها، عسگریان: این گروه از یارانه بگیران منتظر افزایش رقم یارانه باشند" امتیاز دهید

1 کاربر به "خبر مهم وزارت کار درباره یارانه ها، عسگریان: این گروه از یارانه بگیران منتظر افزایش رقم یارانه باشند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مهم وزارت کار درباره یارانه ها، عسگریان: این گروه از یارانه بگیران منتظر افزایش رقم یارانه باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید